Метеорний потік Гемініди у ніч на 14 грудня: де буде видно найкраще

Метеорний потік Гемініди у ніч на 14 грудня: де буде видно найкраще

Метеорний потік Гемініди у ніч на 14 грудня: де буде видно найкраще
AP

У ніч на 14 грудня українці зможуть спостерігати щорічний зорепад Гемініди. Побачити його можна буде, якщо небо буде безхмарним. Як найкраще спостерігати за явищем, пише The Wall Street Journal.

Як зазначається, пік зорепаду припадає саме на ніч з 13 грудня на ранок 14 грудня, пік падіння буде близько 03:00 за київським часом, однак метеорну активність можна буде спостерігати ще впродовж кількох днів.

Містяни не зможуть побачити метеоритного пучка навіть при ясному у небі, аби побачити зорепад на власні очі треба буде виїхати за 30-40 км від міста у відкриту місцевість.

Звідки походить назва

Всі метеори приходять з одного і того ж місця на небі, яке називається радіантом. Вони виходять з точки у сузір'ї Близнюків, звідси й назва "Гемініди" (англійською сузір'я Близнюки називається Gemini).

Наскільки швидкі Гемініди

Гемініди рухаються зі швидкістю 35 км/с. Це більш ніж в 1000 разів швидше гепарда, приблизно у 250 разів швидше, ніж найшвидша машина у світі, і більш ніж в 40 разів швидше, ніж куля.

Як спостерігати за зорепадом

Для того, аби побачити зорепад у небі бажано виїхати за місто або знайти таке місце, де буде мало світла. У NASA нагадують, що важливо не забути дати очам звикнути до темряви, щоб побачити більше метеорів.

Метеори зазвичай можна побачити по всьому небу. Уникайте спостереження за радіантом, тому що метеори поруч з ним мають дуже короткі сліди і їх легко не помітити. Астрономи розповіли, що якщо простежити та метеорами у зворотному напрямку, можна побачити сузір'я Близнюків.

NASA також транслюватиме пік зорепаду з метеорної камери в Центрі космічних польотів в штаті Алабама.

Що відомо

  • Американська приватна аерокосмічна компанія Blue Origin, яка належить мільярдеру Джефу Безосу, 11 грудня здійснила третій суборбітальний політ на ракеті New Shepard. У космос полетіли шестеро туристів.
  • На Марсі гелікоптер-дрон NASA Ingenuity ("Винахідливість") здійснив вже 17 польотів над поверхнею планети.
  • У травні українці змогли побачити зорепад Ета-Аквариди.

Читайте також

"Зухвалий палець". Hubble побачив непристойний жест у космосі

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок