Проти забудови Замкового узвозу: у Черкасах відбувся мітинг

Проти забудови Замкового узвозу: у Черкасах відбувся мітинг

Проти забудови Замкового узвозу: у Черкасах відбувся мітинг
Колаж: Суспільне

У Черкасах на Замковому узвозі відбувся мітинг проти забудови старої частини міста. Зібралося близько двох сотень людей, повідомила власна кореспондентка Суспільного Анна Іщенко.

Серед учасників — черкащанка Ольга Касьянова:

"Я прийшла сюди, як звичайна черкащанка, бо мене трішечки колотнуло, коли я побачила картинку із забудовою в соцмережі. Я вважаю, що дозвіл про забудову мають вирішувати люди, жителі Черкас, а не кілька депутатів".

Проти забудови Замкового узвозу: у Черкасах відбувся мітинг
Збираються черкащани. Суспільне: Черкаси

За її словами, забудова Замкового узвозу призведе до того, що зони відпочинку перетворяться на черговий житловий квартал. Також додала, що якщо потрібно розчистити чагарники, то громадяни зберуться та розчистять їх.

Дмитро Кухарчук також підтримав акцію проти забудови Замкового узвозу. Він нагадав громаді, що забудову Соснівки в Черкасах припинили, то ж, він вважає, що разом громадою можна припинити і забудову Замкового узвозу.

Автор петиції, ексголова Черкаської обласної держадміністрації Роман Боднар також прийшов на акцію:

"Долина троянд — родзинка Черкас, тож вважаю, що ми маємо зберегти історичне обличчя Черкас".

Також прийшов підтримати черкащан міської ради від партії "Голос" Віктор Євпак. Він зауважив, що наразі він бачить два виходи, як вирішити у правовому полі припинення забудови:

1. На рівні облради ухвалити документ, згідно з яким Дніпрові схили та Замковий узвіз в Черкасах внести до культурної спадщини.

2. На рівні міської ради: депутати мають ухвалити про відмову містобудівної документації.

Проти забудови Замкового узвозу: у Черкасах відбувся мітинг
Тамара Кургіна-Коваленко, учасниця акції. Суспільне: Черкаси

Учасниця акції, старша наукова співробітниця черкаського краєзнавчого музею Тамара Кургіна-Коваленко розповіла, що прийшла захистити місто від руйнування:

"Я прийшла сюди, бо хочу захистити наше місто від незаконної, неправильної забудови та від руйнування. Ці будинки — це об'єкти культурної спадщини. У нас в місті її дуже мало. Скоро не буде де водити екскурсії, достатньо буде стати в одному місці й показати все те, що було колись. За останні два роки ми втратили багато таких об'єктів, тому хочеться, щоб зберегли хоча б те, що лишилося".

Повне відео:

Що відомо

  • Чотири багатоповерхівки в історичному центрі Черкас планує звести будівельна компанія "Надія".
  • Міський голова Черкас на своїй сторнці у софмережі опублікував фінальний проєкт забудови,що викликало обуренян громадськості.
  • 13 грудня у місті анонсували мітинг проти цієї забудови.
  • На сайті міськради зареєстрували електронну петицію з вимогою зупинити забудову.
  • Нині цю частину міста можна назвати "серцем середньовічних Черкас", зауважив старший науковий співробітник інституту археології Дмитро Куштан.
  • Юрій Котолуп - депутат міськради скликання 2020-2025 років скликання від партії “Слуга Народу” .Очолює ПСП "Ньютон".

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок