У Тернополі змагалися скрипалі та віолончелісти

У Тернополі змагалися скрипалі та віолончелісти

У Тернополі змагалися скрипалі та віолончелісти
Коледж ім. С. Крушельницької

27 юних скрипалів та віолончелістів взяли участь у ХІХ обласному конкурсі пам’яті братів Романа і Ярослава Теленків. Про це Суспільному повідомила директорка Тернопільського мистецького фахового коледжу ім. С. Крушельницької Лариса Римар.

За її словами, на сцені коледжу виступали вихованці Тернопільських музичних шкіл №1 та №2, Острівської, Кременецької, Почаївської, Підволочиської, Гусятинської та Борщівської музичних шкіл. Уперше в конкурсі змагалися учні старших класів (13-14 років).

"Після перерви у два роки конкурс відбувся наживо. На конкурс подали заявки 23 юних скрипалі та 4 віолончелісти. Усі учасники демонстрували наполегливість у виконанні музичних творів та бажанні перемогти", – розповіла голова журі Ірина Воробель.

У Тернополі змагалися скрипалі та віолончелісти
Члени журі конкурсу. Коледж ім. С. Крушельницької

"За результатами конкурсу перші місця у молодшій віковій категорії вибороли Анна Ковальчук (Тернопільська музична школа №1 ім. В.Барвінського) та Богдан Довгань (Тернопільська музична школа №2). У середній групі перші місця журі вирішило не присуджувати. Серед учасників старшої групи найвищий результат у вихованців музичної школи №1 Василя Лазарюка та Остапа Козири", – каже Лариса Римар.

Дипломами ІІ ступеня відзначені Уляна Михальчук (Кременець), Гліб Іванців (Острів), Кирило Діхтяр ( Почаїв), Анна Ткачук (ТМШ №2) – у молодшій віковій групі; Ілля Мартинов ( ТМШ №1), Ольга Недопитальська (Борщів), Богдана Круць (ТМШ №1), Максим Максимець (Гусятин) – у середній групі; Лілія Тхорик (ТМШ №1), Святослав Ткачук (ТМШ №2) – у старшій. Решта учасників стали лауреатами ІІІ ступеня.

У Тернополі змагалися скрипалі та віолончелісти
Учасники конкурсу. Суспільне Тернопіль

Учасники ХІХ обласного конкурсу пам’яті братів Романа і Ярослава Теленків отримали грамоти та дипломи.

Нагадаємо, Роман і Ярослав Теленки – музиканти, педагоги, які творили осередок духовного й музичного життя Тернополя та України наприкінці XX століття. Свої перші музичні кроки брати Теленки зробили в Тернопільській дитячій музичній школі № 1. Роман вчився грати на віолончелі, Ярослав – на скрипці. Згодом продовжили музичну освіту в Тернопільському музичному училищі ім. С. Крушельницької, після закінчення якого навчалися у Львівській державній консерваторії ім. М. Лисенка.

Читати також

На початок