Для тих, кому допомога потрібна щодня: у Черкасах облаштовують відділення для маломобільних людей

Для тих, кому допомога потрібна щодня: у Черкасах облаштовують відділення для маломобільних людей

Для тих, кому допомога потрібна щодня: у Черкасах облаштовують відділення для маломобільних людей
Суспільне: Черкаси

У Черкасах готують відділення для тимчасового перебування літніх самотніх людей. Розмістили його в одному з корпусів територіального центру, повідомила Суспільному директорка установи Альона Щербак.

Наразі у приміщенні облаштовують підвісну стелю, ґрунтують та фарбують стіни.

"Це робиться для маломобільних людей. Тому ми максимально адаптуємо наше приміщення саме для них", – розповіла Альона Щербак.

Наразі шукають працівників, які доглядатимуть за підопічними:

"Це чотири санітарки, одна сестра-господиня, завідувач. Ми поки що не оголошували про вакансії, але будемо шукати таких працівників".

Ремонт для самотніх
Суспільне: Черкаси

Перебувати у відділенні зможуть десятеро осіб, але при потребі готові облаштувати чотирнадцять ліжок, зауважила пані Альона.

"Ми орієнтуємося на тих підопічних, які в нас уже отримують послуги вдома. Це маломобільні люди. Їх близько шестидесяти. Але це повинна бути їхня воля, тому що це фактично таке «транзитне» відділення, у нього братимуть за умови, що далі – поселення в інтернат".

Першочергово поселятимуть людей, які опинилися у складних життєвих обставинах, зауважила Альона Щербак. Це люди, які з певних причин втратили і не мають свого власного житла, документів. Наразі їх розміщують у лікувальних установах.

У Черкасах таке відділення створюють вперше, на його ремонт з міського бюджету спрямували один мільйон вісімсот тисяч гривень, розповіла заступниця міського голови Марина Гаркава:

"Є люди, які на вихідних залишаються самі. Вони лежачі, і соціальні працівники на вихідних не ходять за цими адресами. Тому, звісно, це дуже важливо. Це про комфорт, про гуманність громади, про піклування".

Ремонт для самотніх
Суспільне: Черкаси

Кілька років прикута до ліжка черкащанка Людмила Смірнова. Нині єдиний її порятунок – догляд соціальними працівниками вдома. На відкриття відділення жінка чекає.

"Це дуже гарна ідея. Я була в такій ситуації, що на Новий рік люди роз’їжджалися, не можуть до мене прийти. А мені допомога треба щодня, без людей я можу один день прожити, якщо мені приготують, а наступного вже не можу", – зауважила жінка.

Ремонтні роботи у приміщенні тривають два місяці. Там будуть і кімнати для відпочинку та харчування медичного персоналу. Керівник будівельної компанії Борис Журавльов розповів, що роботи виконані на сімдесят відсотків:

"Повністю демонтували стіни, підлогу, облаштували підвісну стелю, провели сантехнічні роботи, замінили двері. Зараз очікуємо облаштування підлоги, монтаж електрики і фарбування".

Ремонт для самотніх
Суспільне: Черкаси

Зі слів Бориса Журавльова, завершити усе мають до кінця грудня. Тому після облаштування і пошуку персоналу сподіваються, що відділення запрацює з весни, додала директорка терцентру Альона Щербак.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок