Відновити роботу терапевтичного відділення: на Черкащині шукають лікаря

Відновити роботу терапевтичного відділення: на Черкащині шукають лікаря

Відновити роботу терапевтичного відділення: на Черкащині шукають лікаря
Суспільне: Черкаси

Відновити роботу терапевтичного відділення у селі Моринці, що на Звенигородщині, просять місцеві жителі. Після смерті головного лікаря у серпні 2021 року його закрили, а всіх працівників звільнили, розповіла Суспільному староста села Лариса Кириченко.

Нині у приміщенні терапевтичного відділення діє лише амбулаторія.

Шістдесяти семирічна місцева жителька Тетяна Кривенко розповіла, що раніше на лікування у стаціонар лягала двічі на рік. Тепер, аби це зробити, потрібно їхати за сорок кілометрів до райлікарні у Звенигородку.

"Мені зараз до травматолога треба потрапити. Я двічі приїжджала, не могла потрапити. Сто гривень потрібно найняти машину, чоловікові заплатити, щоб поїхати".

На Черкащині шукають лікаря
Суспільне: Черкаси

Терапевтичне відділення – це порятунок для людей поважного віку, вважає місцева жителька Альбіна Кулик.

"У мене тато зараз хворіє. Він ось нещодавно, ще до того, як закрили, він лежав тут на стаціонарі, бо пройде 3 кроки і він задихається. Його неможливо далеко везти".

Раніше могла викликати лікаря і вночі, коли було погано, каже вісімдесяти однорічна Галина Складанна.

"Я гіпертонік, мені робили операцію на серці, в мене вдень і вночі може приступ розпочатися. Я було, зателефоную, Василь Іванович — тут як тут. І лягаю і лежу, і він мене капає й лічить. Пролікував, і я знову працюю. А тепер, що мені без лікарні робити? Зі Звенигородки не встигнуть приїхати та врятувати мене".

Ще влітку, пригадує колишня санітарка Катерина Маринич, тут лежали пацієнти. Нині всі палати пустують.

"Ті люди, які приходили, то вони задоволені були. Всі кажуть, що де ми лежали, навіть в Києві хто лежав, то кажуть, що тут дуже гарне ставлення і хороша лікарня".

На Черкащині шукають лікаря
Суспільне: Черкаси

Колишня медсестра Любомира Зарубайко разом з чоловіком приїхали працювати в Моринці у 82-му році. Тоді у стаціонарі було тридцять ліжок, після медреформи скоротили до восьми. Відділення працювало, доки був головний лікар та терапевт за сумісництвом. Після його смерті все закрили, а десяток працівників звільнили, розповіла колишня старша медсестра відділення Наталія Іващенко. Жінка пів місяця офіційно без роботи, хоча тут пропрацювала 22 роки.

"Нас повідомили у вересні. І нас не мали права закрити зразу, але ми повинні були відпрацювати два місяці. Ми відпрацювали".

У іншій частині будівлі розташована амбулаторія. У ній є все необхідне для денного лікування хворих, зауважила медична сестра Людмила Педан.

"У нас сімейна медицина, сімейний лікар, сімейні медсестри, денний стаціонар ліжок. На денному стаціонарі в нас люди можуть лікуватися, прийти прокапатися, отримати процедури, маніпуляції і йти додому".

Втім, зауважила колишня працівниця Ольга Завгородня, на денний стаціонар лікуватися можуть приходити здорові люди:

"На денний стаціонар може прийти людина здорова, яка може прийти і піти. А якщо людина немічна, їй потрібно лікуватися, провести нормальне стаціонарне лікування".

Аби поновити роботу терапевтичного відділення, почали шукати лікаря, розповіла староста села Лариса Кириченко. Кандидатам пропонують хороші умови праці:

"Щоб до нас приїхала людина і працювала, міська рада пообіцяла спрямувати кошти на житло. У нас є хороший автомобіль. Зарплатня 20 тисяч. Приїжджали до нас молоді лікарі, ну, мабуть, не хочуть в село їхати, на жаль".

На Черкащині шукають лікаря
Суспільне: Черкаси

За чотири місяці лікаря не знайшли, тому тримати таке відділення економічно недоцільно, прокоментував телефоном головний лікар Звенигородської центральної районної лікарні Вардан Айрапетян.

"Вони нічого не втратили, тому що всі ці хворі, які були тяжкі, всі знаходяться у районній лікарні. Враховуючи ситуацію: накази з Мінохорони здоров’я, НСЗУ і постанови Кабінету Міністрів, ми маємо оптимізувати. От, будь ласка, нам потрібно 28 ліжок скоротити по районній лікарні".

Тож, зауважив головний лікар, щоб не скорочувати ліжка в районній лікарні, вирішили не лишати стаціонари по селах:

"Я ж не буду залишати по селах ліжка, а районну лікарню скорочувати, щоб хворих не було куди класти. Все одно там немає діагностики: рентгену, УЗД немає. Ендоскопії, колоноскопії, гастроскопії – також немає. Консультації суміжних спеціалістів немає, біохімічних аналізів ні де зробити", — додав Вардан Айрапетян.

Втім, якщо громада незабаром знайде лікаря, то рішення про відновлення відділення можуть ще розглянути, додав головний лікар райлікарні.

Повне відео

Читайте також

Вибір редакції

На початок