У Кривому Розі через невиплату зарплати й «ковідних» протестують медики

У Кривому Розі через невиплату зарплати й «ковідних» протестують медики

Оновлено

У Кривому Розі через невиплату зарплати й «ковідних» доплат протестують медики 8-ої та 16-ої лікарень, які з жовтня об'єдналися в один заклад. Акція відбувається біля приймального відділення лікарні.

За їхніми словами, упродовж останніх трьох місяців вони не отримували виплат за роботу з пацієнтами з коронавірусом. Як говорять учасники акції, за вересень вони отримали 65%, за жовтень і листопад – взагалі не отримали.

Медики також кажуть, що цього року вони не одержували премій та виплат на оздоровлення.

В. о. головного лікаря Ігор Криштопа розповів журналістам Суспільного, що затримки з виплатами пов’язані з об’єднанням двох закладів в один.

«Юридично ми об’єдналися 9 жовтня. Але в очах НСЗУ ми ще не сформувалися. Це пов’язано з тим, що процедура ця нова, не апробована. Процес об’єднання на рівні НСЗУ затягнувся і виникла заборгованість із зарплати. Це 12 мільйонів у двох закладах. Це 1139 співробітників. Як мені пояснювали в НСЗУ, вони роблять все можливе, щоб пришвидшити. До кінця тижня всі співробітники отримають зарплату й усі «ковідні», які їм винні», – сказав він.

Речниця НСЗУ Лілія Гудзь розповідає: після об’єднання медичний заклад став новою юридичною особою.

"Договір у нас був з двома юридичними особами і тепер треба було ці договори об’єднати і зробити договір з новою юридичною особою. На сьогодні ми завершили усі формальності, лікарня отримала об’єднаний договір і найближчим часом отримає кошти на свій рахунок у повному обсязі, і зможе виплатити усі свої зобов’язання", - сказала Лілія Гудзь.

За словами Ігоря Криштопи, до кінця тижня лікарня у повному обсязі сплатить усі борги із зарплати, а також доплату медпрацівникам за роботу в ковідних відділеннях. Загальна сума становить 12 мільйонів гривень. Цього тижня кошти надійдуть на рахунок медичного закладу.

Медики кажуть – якщо до 15 грудня борги не сплатять, то вийдуть на мітинг вже більшим колективом.

Читайте також

У Кривому Розі медики та пацієнти мітингували проти об`єднання лікарень

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок