У Львові створюють територіальні медичні об'єднання: що це означає

У Львові створюють територіальні медичні об'єднання: що це означає

У Львові створюють територіальні медичні об'єднання: що це означає
Суспільне Львів

У Львові запрацюють три територіальні медичні об’єднання (ТМО): невідкладної, планової допомоги та акушерства й гінекології. Відтак, в об'єднанні невідкладної допомоги – лікарня швидкої допомоги, 8-ма та міська дитяча лікарня. 1, 4 та 5-та міські лікарні і лікарня "Госпіс" – це медичне об'єднання планової допомоги. В об'єднанні акушерство та гінекологія – пологовий будинок номер 1 та 3-тя міська лікарня. Суспільне дізнавалося для чого створюють територіальні медичні об'єднання та що зміниться для пацієнтів.

Як працюватимуть ТМО?

П’ята міська лікарня об’єднується із першою, четвертою лікарнями і "Госпісом". Це територіальне медичне об’єднання надаватиме пацієнтам планову допомогу, реабілітацію та паліативну допомогу, яка потрібна людям з невиліковними чи смертельними захворюваннями, аби, до прикладу, полегшити біль.

"Ми сьогодні маємо в більшості – це планова і реабілітаційна допомога, ми ще зможемо і надавати планову допомогу у великому об’єднанні. Це є можливість обміну спеціалістами. Це є можливість при реорганізації зменшити дублювання функцій", – пояснює гендиректор 5-ї міської лікарні Андрій Миськів.

Андрій Миськів каже, що об’єднують лікарні, аби пацієнт міг отримати потрібно допомогу в одному приміщенні.

"Є в трьох лікарнях терапевтичний профіль, терапія – це внутрішні хвороби, а вже пульмонологія, гастроентерологія, кардіологія – це такі складові терапевтичного пакету надаються, зараз воно є розпорошено. Мета того, щоб зробити такі центри терапії, де будуть в одному приміщенні усі вузькоспеціалізовані лікарі", – каже гендиректор 5-ї міської лікарні.

Окрім цього медичного об’єднання у Львові буде ще два: невідкладної допомоги – це лікарня швидкої допомоги, 8-ма лікарня та міська дитяча лікарня, та акушерства і гінекології – воно об’єднає пологовий будинок №1 та 3-тю міську лікарню.

"Ми сподіваємося на покращення фінансування у цьому форматі, а відтак ми зможемо придбати більше обладнання, більш якісне обладнання, більш сучасне обладнання і зросте якість медичної допомоги для пацієнтів. Що стосується працівників – теж очікуються позитивні моменти – в першу чергу і на цьому звертається увага – це забезпечення можливості збереження робочих місць", – пояснює юристконсультка пологового будинку №1 Вікторія Мойсей.

Запрацювати медичні об’єднання мають з наступного року.

"Сьогодні медичні заклади фактично є конкурентами, тому що вони конкурують за кількість пацієнтів, вони конкурують за послуги. Тим, що ми даємо їм синергію – ми їх навпаки укріплюємо, даємо змогу їм більше надавати послуг", – каже заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Думка медичного експерта

Зіновій Гузар очолював міське управління охорони здоров’я у 1995 -2002 роках, також був керівником другої поліклініки та восьмої лікарні. Він каже, що ця медреформа – недопрацьована.

"У складі 5, 1 є великі поліклініки – на Лемківській, на Чупринки, а самостійні поліклініки – друга у Франківському районі чи на Виговського 5-та поліклініка і менші поліклініки – вони лишилися ніде. У складі 5 поліклініки є травмпункт, ну 3 травмпункти є у Львові – лікарня швидкої, 8-ма і на Виговського – воно лишається у складі поліклініки, а це ж невідкладна допомога. А об’єднання, так зване пологове – у складі тої самої 3-ї лікарні величезна поліклініка на Озаркевича – ну як вона вписується у цю структуру. Для медпрацівників і для пацієнтів жодних змін на краще у даній структурі я не бачу", – каже Зіновій Гузар.

У територіальні медичні об’єднання, не увійшли поліклініки сімейної медицини. І вони працюватимуть, як і зараз.

Читайте також: У селі на Львівщині рік тому відкрили нову амбулаторію, але вона досі не працює. У чому причина

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

На початок