"Підтрушувало – тому такий результат". Як українські біатлоністи оцінили естафету в Гохфільцені

"Підтрушувало – тому такий результат". Як українські біатлоністи оцінили естафету в Гохфільцені

Ексклюзивно
"Підтрушувало – тому такий результат". Як українські біатлоністи оцінили естафету в Гохфільцені
biathlon.com.ua

Автор коментарів: Сергій Цукіло

Представники чоловічої збірної України проаналізували свій виступ у гонці: що вони сказали про хід і стрільбу та чого не вистачило для вищої позиції – для Суспільне Спорт.

Чоловіча збірна України з біатлону провела другу естафетну гонку сезону на етапі Кубка світу 2021/22 у австрійському Гохфільцені. Після фінішу в топ-5 на минулому етапі в Естерсунді цього разу команда посіла сьоме місце з відставанням 2:32.5 хвилини від переможців – збірної Норвегії.

Українська команда виступала в такому самому складі, як і минулого тижня: стартером був Артем Прима, наступні етапи бігли Дмитро Підручний та Богдан Цимбал, а фінішером був Антон Дудченко.

Враженнями від гонки спортсмени поділилися в коментарі Суспільне Спорт.

Читайте також: Україна - сьома у чоловічій естафеті етапу Кубка світу у Гохфільцені: результати гонки

Що сказали біатлоністи

  • Артем Прима

"Якщо чесно, з самого ранку був якимось збудженим. Наче намагався налаштуватися на старт, але не був повністю зосереджений. На пристрілці якихось особливих проблем не було, але було якесь хвилювання. Це відобразилося й на стрільбі також".

"Хід по дистанції? Так, після хиб на стрільбі лежачи намагався наздогнати. У принципі, основну масу наздогнав, прийшов на стійку. Але повторюся: не зовсім готовий, не в тих кондиціях, у яких хотілося б перебувати. На останньому колі намагався спрацювати на максимум, але як вийшло, так і вийшло".

Чи добре пропускати етап в Аннесі? Не знаю, це тренери вирішують. Як вони вирішили, так і виходить.

Читайте також: Основа чоловічої збірної України пропустить четвертий етап Кубка світу з біатлону

[Щодо підготовки до Олімпіади], поки про себе важко щось говорити. У мене були проблеми на початку сезону під час вкатування, зараз розпочинаю все з чистого аркушу. Будемо готуватися далі, нарощувати темп, стартувати. А далі побачимо".

  • Дмитро Підручний

"На останньому колі не вистачило сил тягнутися за лідерами та їх наздоганяти. Працював разом зі швейцарцем [Беньяміном Веґером], але на останньому колі забракло сил".

"Дуже напружена і важка гонка, дуже високий темп. На жаль, не вистачило сил на останньому колі. Але намагався передати естафету якомога ближче та допрацювати до кінця".

"Тривоги ніякої у мене не було, але відчувалося зранку втома. Третій день дається взнаки, але більшість спортсменів третій день поспіль також біжать, тому всі плюс-мінус у рівних умовах. Але втома відчувається: дві попередні гонки були важкі. Бачу, що на останньому колі сил не вистачало, не було чим штовхатися.

Від гонки до гонки результати поліпшуються. Трохи невпевнена стрільба стоячи, один-два промахи на стійці – цього не вистачило для того, щоб занести етап повністю в актив. Але загалом етап непоганий".

Читайте також: "Можна було боротися за топ-3". Дмитро Підручний - про результат у гонці переслідування Гохфільцена
  • Богдан Цимбал
"Вдалося втримати позицію. Нехай вона не така хороша, але вдалося її втримати. Суперники також не слабкі. Не задоволений стрільбою лежачи, хоча я радий, що закрив усі мішені. Додав на стійці, нехай і з одним додатковим патроном, але це було добре, швидко та якісно".

Сподобався лижний хід. Поки що не дивився аналіз, але я відпрацював із хлопцями: і друге коло терпів із білорусом [Максимом Воробеєм], і третій із італійцем [Дідьє Бьона] відпрацював. Так, трохи наприкінці не вистачило, але, в принципі, я задоволений результатом".

"Лижі – просто бомба, дякую сервісу. Лижі неперевершені, гадаю, якби не вони, то нічого б не вийшло".

"Сподіваюся, що залишуся претендентом на потрапляння на Олімпійські ігри. Ми зараз поїдемо на збір, відпрацюємо там. А потім будемо готуватися до Олімпіади, етапи пробіжимо в Обергофі, Рупольдингу та Антгольці та поїдемо на Олімпіаду. Звісно, хотілося б поїхати на Ігри, цього прагнемо й хочемо".

Читайте також: Дмитро Підручний - 16-й у переслідуванні на етапі Кубка світу у Гохфільцені: результати гонки
  • Антон Дудченко
"Хотілося трішки підняти [команду], але для цього треба було відстріляти 5 із 5. Тоді можна було б спробувати зачепитися за топ-6. На вогневому рубежі був повний штиль, тому, скоріше за все, це були хвилювання. Підтрушувало – і тому такий результат".

"Досить непогано [оцінюю старт сезону]. Можливо, десь є проблеми зі стрільбою, не завжди вдається стріляти швидко та влучно. Але що стосується лижного ходу, то є відчутний прогрес, якщо порівнювати з минулим сезоном. Взагалі задоволений початком сезону.

Я не можу сказати, що я ще молодий, четвертий сезон бігаю по дорослих. Вже за той час, що я тренуюся з командою, треба було зробити прогрес. Це планомірна робота, яку ми робимо, і є невеликі кроки та зрушення вперед".

Читайте також: Біатлон: пряма трансляція Кубка світу

Що далі

  • Неділя, 12 грудня. 15:30 – Жінки, гонка переслідування (10 км).
  • Наступний етап Кубка світу відбудеться у французькому Аннесі (16-19 грудня).

Вибір редакції

На початок