На випадок збройної агресії. У Франківську рятувальники перевірятимуть підвали багатоповерхівок

На випадок збройної агресії. У Франківську рятувальники перевірятимуть підвали багатоповерхівок

На випадок збройної агресії. У Франківську рятувальники перевірятимуть підвали багатоповерхівок
Суспільне Карпати

З 20 січня 2022 року в Івано-Франківську рятувальники перевірятимуть підвали багатоповерхівок, які обслуговує компанія "Комфортний дім". До моніторингу залучать журналістів місцевих телебачень.

Про це в етері Суспільного повідомив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів Ігор Влізло.

За його словами, до 20 січня працівники комунального підприємства "Комфортний дім"повинні перевірити придатність 409 підвальних приміщень будинків на випадок збройної агресії чи надзвичайних ситуацій.

"Зараз міська влада поставила завдання перевірити ті найпростіші укриття, бо війна на Сході показала, що люди не шукають бомбосховищ, а зійшли вниз, взяли пляшечку води, документи, перебули дві-три години. Це — тимчасово. Вони зберегли життя, не отримали травм", — каже Ігор Влізло.

З його слів, жителі багатоповерхівок неохоче пускають комунальників перевіряти підвали.

"Як люди, той собі тримає ровер, той — закрутки, старі меблі. Вивезіть усе, що там є захаращене, і зробіть можливість, щоб люди могли сховатися. Мова йде не лише про військові дії. В нас є і надзвичайні ситуації природного характеру, техногенного. В нас — недалеко Калуш, ТОС (завод тонкого органічного синтезу "Барва" — ред.). Не дай Боже, хмара хімічна надійшла. Коли вона йде, то всі, хто потрапляють в її зону дії, вони всі мертві", — каже Ігор Влізло.

Підвали будинків, які перебувають на балансі "Комфортного дому", рятувальники перевірятимуть вибірково. У планах, розповідає Ігор Влізло, — і навчання мешканців, як швидко і правильно відреагувати на надзвичайну подію.

"Попросимо людей зійти вниз. Розповімо, що вони мають робити у разі надзвичайної події. Після того розходимося по квартирах, вмикаємо сирену і відпрацьовуємо", — каже начальник управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів.

Що відомо

В Івано-Франківську із 48 бомбосховищ до користування готові 11. Там можна розмістити приблизно до 25,5 тис. людей. Є три протирадіаційні сховища на 500 людей і одна споруда подвійного призначення, розрахована на 542 людини. У підвальних приміщеннях освітніх закладів на кілька годин можуть сховатися до 25 тис. людей. Також притулок на кілька годин можуть знайти до 55 тис. літніх іванофранківців у 409 підвалах будинків на період, поки відбуваються бойові дії.

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок