Тибетські студенти прикували себе до олімпійських кілець на знак протесту проти Олімпіади в Пекіні

Тибетські студенти прикували себе до олімпійських кілець на знак протесту проти Олімпіади в Пекіні

Тибетські студенти прикували себе до олімпійських кілець на знак протесту проти Олімпіади в Пекіні
AP

Двоє тибетських студентів прикували себе до олімпійських кілець біля головного офісу Міжнародного Олімпійського Комітету у Швейцарії 11 грудня. Протестувальники вимагали міжнародного бойкоту зимової Олімпіади 2022 року, що пройде у Пекіні через порушення урядом КНР прав національних меншин.

Про це повідомляє видання Reuters.

Біля головного офісу Міжнародного Олімпійського комітету у Лозанні (Швейцарія) двоє тибетських студентів прикували себе до олімпійських кілець на знак протесту проти проведення Олімпійських ігор у Пекіні.

Двоє активістів виступали за бойкот зимової Олімпіади 2022 року міжнародною спільнотою через політику "геноциду", яку уряд КНР проводить відносно національних меншин на своїй території. За словами протестувальників "геноцидні ігри" потрібні Китаю для очищення власної репутації.

Читайте також: Канада долучиться до бойкоту Олімпійських ігор в Пекіні

У 1950 році Китай ввів війська на територію Тибету та взяв його під контроль, назвавши це "мирним звільненням".

"Співпрацюючи з Китаєм, Міжнародний Олімпійський комітет робить себе співучасником злочинів Китайської комуністичної партії, які будуть змиті через спорт під час Пекінської Олімпіади", – заявив Теньзін Дохар, один з учасників протесту та представник Тибетської молодіжної асоціації в Європі.

Читайте також: Правозахисники звинуватили Китай у геноциді уйгурів

Після трьох годин протесту поліція примусила демонстрантів залишити вулицю. Організатори протесту заявляли, що їхня акція мала виключно мирний характер. Проте, представники Олімпійського комітету заявили про травмування одного з охоронців будівлі.

У 2020 році Human Rights Watch назвала Китай джерелом глобальної загрози правам людини. У звіті правозахисників йдеться, що комуністична партія Китаю, побоюючись втратити монополію на владу в разі політичної лібералізації, вибудувала в країні суперсучасну мережу тотального державного електронного стеження і систему інтернет-цензури, щоб виявляти і припиняти будь-яку несанкціоновану критику.

Що відомо

Читайте також

"Великий стрибок назад". "Репортери без кордонів" звинуватили КНР у порушеннях свободи преси

ООН опублікує звіт про порушення Китаєм прав людини в регіоні Сіньцзян, де переважно живуть уйгури

Уже чотири країни оголосили дипломатичний бойкот Олімпійських ігор-2022 у Китаї: що відомо

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок