Заступники глав МЗС України, Польщі і Литви обговорюють у Луцьку питання безпеки

Заступники глав МЗС України, Польщі і Литви обговорюють у Луцьку питання безпеки

Заступники глав МЗС України, Польщі і Литви обговорюють у Луцьку питання безпеки
Фото: Волинська облдержадміністрація

11 грудня у замку Любарта у Луцьку триває зустріч національних координаторів Люблінського трикутника на рівні заступників міністрів закордонних справ України, Польщі та Литви. Повідомляє кореспондентка Суспільного, яка працює на місці події.

Микола Точицький, Марцін Пшидач та Мантас Адомєнас мають обговорити безпекову ситуацію в регіоні, пов’язану із міграційною кризою на кордоні з Білоруссю та збільшенням російської військової присутності поблизу України і на тимчасово окупованих територіях нашої держави. Сторони скоординували подальшу співпрацю у рамках Люблінського трикутника.

Планується підписання Плану спільних дій з протидії дезінформації країнами Люблінського трикутника на 2022-2023 рр.

О 18:00 відбудеться пресконференція, на якій повідомлять про результати зустрічі.

Довідково:

Люблінський трикутник - платформа для тристоронньої співпраці між Литовською Республікою, Республікою Польща та Україною, спрямована на поглиблення регіонального співробітництва у безпековій, економічній та соціально-гуманітарній сферах.

Рішення про створення Люблінського трикутника було прийнято 28 липня 2020 міністрами закордонних справ України, Литви та Польщі Дмитром Кулебою, Лінасом Лінкявічюсом та Яцеком Чапутовичем, які підписали Декларацію про створення нового регіонального об’єднання.

План спільних дій з протидії дезінформації країнами-учасницями Люблінського трикутника на 2022-2023 рр. передбачає підготовку регулярних спільних доповідей про виклики та загрози в інформаційній сфері, розробку механізму спільного реагування на російські дестабілізаційні кампанії, обмін досвідом та посилення інституційних спроможностей з протидії гібридним загрозам.

Що відомо

  • 14 листопада в приміщенні Волинської облдержадміністрації відбулася міжвідомча нарада під головуванням секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова.На ній створили координаційний центр із захисту державного кордону від нелегальних мігрантів. До його складу увійшли представники органів місцевого самоврядування та голови громад, які працюють на прикордонні.
  • Україна визначила 10 ділянок на кордоні з Білоруссю на яких буде посилено охорону. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.
  • 8 листопада натовп мігрантів з кількасот людей наблизився до польського кордону з боку Білорусі у супроводі силовиків. МВС Польщі заявило про спробу прорвати кордон поблизу прикордонного пункту "Брузги" (КПП "Кузніца"). Міноборони країни також зняло відео, як білоруські правоохоронці проводжають колону біженців до кордону. У Білорусі це назвали "заходами безпеки для людей, які пересуваються по трасі".
  • 9 листопада дві великі групи мігрантів із кількох десятків людей на білорусько-польському кордоні зламали паркани і потрапили на територію Польщі. У Польщі заявили, що білоруська сторона підготувала найбільший на даний час штурм кордону за допомогою нелегальних мігрантів.

Вибір редакції

На початок