Перейти до основного змісту
В Україні створили координаційний центр із захисту кордону від мігрантів. Як він буде діяти

В Україні створили координаційний центр із захисту кордону від мігрантів. Як він буде діяти

В Україні створили координаційний центр із захисту кордону від мігрантів. Як він буде діяти
. Секретар РНБО Олексій Данілов, фото: РНБО

В Україні створили координаційний центр із захисту державного кордону від нелегальних мігрантів. До його складу увійшли представники органів місцевого самоврядування та голови громад, які працюють на прикордонні.

Про це повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олексій Данілов за результатами наради у Луцьку 14 листопада щодо додаткових заходів із захисту держкордону, передає кореспондент Суспільного.

За його словами, до реалізації плану із захисту кордону будуть залучені не лише силові відомства, але й органи місцевого самоврядування, всі міністерства і відомства, які мають за це відповідати.

"Це буде потужна відповідь. І ще раз наголошую, це буде не лише військова складова", – сказав секретар РНБО.

Він заявив, що очікує від органів місцевого самоврядування допомоги та спільної роботи, зокрема у складі новоствореного координаційного центру.

"За результатами (наради) створений координаційний центр, до якого будуть входити органи місцевого самоврядування з кожної області (Волинської, Рівненської, Житомирської, Київської та Чернігівської – ред.), голови громад, які є на прикордонні. Це буде спільна робота", – сказав Данілов.

Також він наголосив на важливості захисту кордону на тлі пандемії коронавірусу, адже "з'являється інформація щодо стану здоров'я тих людей, які там перебувають".

"Частина людей, які там, на території Білорусі, – померла. Поки не ясно з яких причин і хвороб. Тому ми тут дивимося ще й з точки зору біологічної безпеки. Нам вистачає власного ковіда, щоб нам ще хтось його завозив", – заявив Данілов.

Своєю чергою міністр оборони Олексій Резніков попередив жителів прикордоння про кримінальну відповідальність за допомогу мігрантам. За його словами, те, що відбувається зараз на кордоні Білорусі з ЄС, "скеровано саме з Російської федерації".

"Я б хотів попередити тих ділків, які живуть в п’яти областях, які межують з дружньою нам Білоруссю, які планують заробляти на допомозі перетину кордону нелегалам. Це буде проти національних інтересів держави. Тому, хто буде продавати за гроші країну, буде відповідати перед законом", – застеріг Рєзніков.

Він додав, що міністерство вже має інформацію про готовність деяких людей надавати допомогу мігрантам.

Що відомо

  • 14 листопада секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна готується до різних сценаріїв розвитку ситуації на польсько-білоруському кордоні.
  • Поліція Польщі повідомила, що 14 листопада група з 50 мігрантів прорвалася на територію Польщі з Білорусі в районі населеного пункту Стажина. А напередодні на білорусько-польському кордоні внаслідок пострілу загинув військовослужбовець Збройних Сил Польщі.
  • Верховний представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що 15 листопада міністри закордонних справ Євросоюзу планують розширити санкції щодо режиму Лукашенка. При цьому прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький повідомив, що санкції ЄС можуть включати й повне закриття кордонів з Білоруссю.
  • 9 листопада дві великі групи мігрантів із кількох десятків людей на білорусько-польському кордоні зламали паркани і потрапили на територію Польщі. У Польщі заявили, що білоруська сторона підготувала найбільший на даний час штурм кордону за допомогою нелегальних мігрантів.
  • Невизнаний президент Білорусі Олександр Лукашенко заперечив свою причетність до фінансування міграційної кризи на кордоні з Польщею.
  • МВС України вирішило посилити присутність прикордонників на кордоні з Білоруссю.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світуСтаньте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок