Перейти до основного змісту
Про катування і утримання на окупованому Донбасі розслідують понад 1000 справ – ОГПУ

Про катування і утримання на окупованому Донбасі розслідують понад 1000 справ – ОГПУ

Про катування і утримання на окупованому Донбасі розслідують понад 1000 справ – ОГПУ
. УНІАН

Правоохоронці України розслідують понад тисячу справ, пов'язаних із незаконним позбавленням волі та катуванням людей на тимчасово окупованій території Донбасу.

Як повідомляє кореспондентка Суспільного, про це 10 грудня повідомив представникНазва посади: начальник департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту. Офісу генерального прокурора Юрій Рудь під час дискусії Izolyatsia: must speak до Міжнародного дня прав людини.

"За результатами розслідування на цей час встановлено близько 200 місць незаконного позбавлення волі на тимчасово окупованій території Донецької і Луганської областей, де впродовж усього збройного конфлікту утримувались і на цей час продовжують утримуватися громадяни України", – сказав він.

Рудь каже: тільки за даними досудового розслідування, у цих місцях несвободи перебували понад три тисячі людей. Більшість із них зазнавали катувань, тортур та інших форм жорстокого й нелюдського поводження.

Станом на зараз про підозру повідомили понад 140 людям, до суду скерували обвинувальні акти стосовно 54. Щодо 17 ухвалені вироки – ця невелика кількість пов'язана передусім із недосконалістю кримінально-процесуального законодавства в частині спеціального судового розгляду, пояснює представник Офісу генпрокурора.

"Більшість людей, які встановлюються правоохоронними органами, ми, на жаль, можемо притягувати виключно через механізм заочного досудового розслідування та подальшого судового провадження", – додав Рудь.

Читайте також: Зеленський майже пів року не підписує закон про воєнні злочини – правозахисниця

Що відомо

  • Близько 4 тисяч людей, затриманих під час бойових дій на Донбасі з 2014 по 2021 рік зазнали катувань та жорстокого поводження, йдеться у новій доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ).
  • У документі проаналізовані понад 1300 окремих випадків свавільного затримання, пов'язаного з конфліктом на сході України, включно з таємним триманням під вартою і триманням під вартою без зв’язку із зовнішнім світом, а також катування і жорстокого поводження, зокрема, сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом, скоєних як представниками української влади, так і бойовиками.
  • В останньому звіті Управління Верховного комісара ООН із прав людини зазначена секретна тюрма "Ізоляція" — закритий концтабір, який створений на захопленій території заводу арт-фонду "Ізоляція", в якому таємно утримують чоловіків, жінок та дітей, до якого не має доступу навіть Міжнародний комітет Червоного Хреста.
  • 10 листопада у Приморському суді Маріуполя обрали запобіжний захід одному з керівників в'язниці "Ізоляція" Денису Куліковському. Його взяли під варту строком на 60 діб (до 7 січня) без внесення застави. Його правоохоронці затримали 9 листопада у Києві.

Читайте також

Катування, примусова праця та показові інтерв'ю. Як утримують бранців в ОРДЛО

"Отримують насолоду від катувань". Ексв’язень розповів про злочини Росії на Донбасі

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок