Перейти до основного змісту
ООН виявила 4 тисячі випадки катування по обидва боки фронту на Донбасі — звіт

ООН виявила 4 тисячі випадки катування по обидва боки фронту на Донбасі — звіт

ООН виявила 4 тисячі випадки катування по обидва боки фронту на Донбасі — звіт
. http://www.mil.gov.ua/

Близько 4 тисяч людей, затриманих під час бойових дій на Донбасі з 2014 по 2021 рік зазнали катувань та жорстокого поводження.

Про це йдеться у новій доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ). У документі проаналізовано понад 1300 окремих випадків свавільного затримання, пов'язаного з конфліктом на сході України, включно з таємним триманням під вартою і триманням під вартою без зв’язку із зовнішнім світом, а також катування і жорстокого поводження, зокрема, сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом, скоєних як представниками української влади, так і бойовиками.

"За оцінками УВКПЛ, загальна кількість осіб, затриманих у зв’язку з конфліктом, які стали жертвами катувань і жорстокого поводження, з 2014 по 2021 рік становить близько 4000 (приблизно 3400 чоловіків і приблизно 600 жінок), включно з приблизно 340 жертвами сексуального насильства (190-230 чоловіків і 120-140 жінок)", — зазначено у документі.

За даними ООН, по обидва боки лінії зіткнення застосовувалися такі методи катувань і жорстокого поводження, як побиття, сухе та мокре удушення, удари електричним струмом, сексуальне насильство проти чоловіків та жінок, катування положенням, позбавлення води, їжі, сну або доступу до туалету, ізоляція, імітація страти, тривале застосування наручників, надягання мішка на голову, та погрози смертю чи подальшим катуванням, сексуальним насильством або завданням шкоди сім’ї.

В організації також повідомили, що, як на території, яку контролює українська влада, так і на в окупованих регіонах, катування і жорстоке поводження, зокрема сексуальне насильство, застосовувалися для отримання зізнань, інформації або іншого виду співпраці, а також для приниження, залякування, вимагання грошей та майна.

В ООН також наголосили, що з українського боку найчастіше свавільне затримання, катування і жорстоке поводження здійснювала Служба безпеки, а на початкових етапах війни — добровольчі батальйони. З боку бойовиків такі дії вчиняли спочатку різні озброєні групи, а пізніше — самопроголошені "міністерства державної безпеки".

"Оцінка кількості випадків затримань, пов’язаних з конфліктом, ґрунтується на офіційній інформації українських правоохоронних органів; публічній інформації різних органів самопроголошених "республік", інформації, отриманій за результатами зустрічей ММПЛУ (Моніторингова місія Організації об’єднаних націй з прав людини в Україні), доповідях правозахисних громадських організацій, та інших надійних і достовірних джерелах", — повідомили автори доповіді.

Що відомо

  • 31 березня Кабінет міністрів погодив проєкт закону про посилення кримінальної відповідальності за катування.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Топ дня

Вибір редакції

На початок