ЄС підтримав вступ Хорватії до Шенгенської зони. В її межах можна вільно пересуватися між країнами

ЄС підтримав вступ Хорватії до Шенгенської зони. В її межах можна вільно пересуватися між країнами

ЄС підтримав вступ Хорватії до Шенгенської зони. В її межах можна вільно пересуватися між країнами
pixabay

Рада Європейського Союзу ухвалила, що Хорватія виконала умови, необхідні для приєднання до Шенгенської зони. Після приєднання хорвати матимуть змогу вільно подорожувати до країн-членів зони.

Про це 9 грудня повідомила пресслужба Ради ЄС.

Оцінювання відповідності Хорватії критеріям Шенгенської зони тривало з 2016 по 2020 роки. У 2019 році Європейська комісія ухвалила, що країна вжила всіх необхідних заходів для забезпечення умов вступу до Шенгену.

Правозахисні організації – як міжнародні, так і хорватські – критикуваливисновок Єврокомісії, стверджуючи, що Загреб вдається до насильницьких спроб розігнати мігрантів із сусідньої Боснії та Герцеговини біля своїх кордонів.

Заява Ради ЄС ще не означає прийняття Хорватії до Шенгену: вона лише засвідчила, що країна відповідає всім критеріям для вступу до зони. Остаточне рішення Рада має ухвалити окремо, але коли саме – поки невідомо. Прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович заявляв, що очікує на приєднання країн до Шенгену у 2022 році.

Шенгенська зона – це правовий режим, який передбачає вільне пересування через кордони його країн-членів. З часу підписання відповідної Шенгенської угоди у 1985 році до зони приєдналися 26 країн – 22 члени ЄС (окрім Болгарії, Румунії, Ірландії, Кіпру та Хорватії) та Ісландія, Швейцарія, Норвегія та Ліхтенштейн.

Читайте також

В Україні відкриється офіс Хорватського туристичного союзу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок