У стаціонарі Івано-Франківського обласного перинатального центру лікуються 30 жінок з COVID-19

У стаціонарі Івано-Франківського обласного перинатального центру лікуються 30 жінок з COVID-19

У стаціонарі Івано-Франківського обласного перинатального центру лікуються 30 жінок з COVID-19
фото: Суспільне Карпати

У стаціонарі Івано-Франківського обласного перинатального центру перебуває 45 жінок, з них — 30 вагітних та породіль з позитивним ПЛР-тестом на COVID-19. Важких хворих немає. Зменшується і рівень госпіталізації в пологовому з підозрою чи підтвердженим діагнозом COVID-19.

Про це на брифінгу розповів генеральний директор медзакладу Юрій Павлушинський.

"В обласному перинатальному центрі відкрили 90 "ковідних" ліжок і дев’ять реанімаційних. Ми отримали з вересня "ковідний" пакет. За цей короткий час придбали медикаментозне забезпечення на 2,5 мільйона. Тепер важких жінок у реанімаційному відділенні в нас немає", — каже Юрій Павлушинський.

Завідувачка одного з відділень, де лікують хворих на COVID-19, Оксана Ілик каже, вагітні жінки на 70% переносять хворобу важче, ніж інші.

"На цей час у нас немає важких жінок. У нас були в листопаді дві втрати. Це було дуже боляче. Жінки до останнього з медперсоналом боролися за життя", — каже Оксана Ілик.

У стаціонарі пологового лежить Зоряна Прокопів. Вона — при надії. Коронавірусну хворобу, каже жінка, у неї виявила сімейна лікарня під час експрес-тесту.

"Спочатку було важко. Так, як лікарі й попереджали, — після восьмого-десятого дня йде трохи на спад хвороба. Так і трапилося. Зараз мені вже значно краще. В мене були симптоми — дуже закладений ніс, нежить та трохи червоне горло, але смак і запах не втратила", — розповідає Зоряна Прокопів.

Одна з пацієнток медзакладу — породілля Вікторія. Жінка відмовилася називати своє прізвище. Медики три тижні її, хвору на COVID-19, лікували в реанімації. Тоді вона була ще вагітна донечкою. Зараз у медзакладі жінка — на спостереженні після пологів. Повторний ПЛР-тест показав негативний результат.

"Стан у реанімації був, як в тумані. Потім пояснювали, що це — також наслідки коронавірусу. Важко, але дякувати Богу, звідти вибралася. Це — завдяки персоналу, підтримували кожного дня", — розповіла Вікторія.

За словами Оксани Ілик, з осені й до сьогодні всі діти, які народилися від "позитивних" мам, мали негативний ПЛР-тест на COVID-19.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок