Стало відомо, чому у Франківському перинатальному центрі виникли проблеми з фінансуванням

Стало відомо, чому у Франківському перинатальному центрі виникли проблеми з фінансуванням

Стало відомо, чому у Франківському перинатальному центрі виникли проблеми з фінансуванням
Фото: Суспільне Карпати

Начальниця управління охорони здоров’я Івано-Франківської міськради Марія Бойко пояснила кореспондентці Суспільного, чому розпочалися проблеми з фінансуванням у міському перинатальному центрі.

За її словами, відколи пологовий підписав договір з Національною службою здоров'я, відтоді він став автономним закладом. НСЗУ платить перинатальному центру лише за надані послуги, які занесені до єдиної інформаційної системи.

Марія Бойко каже, на сьогодні в міському пологовому надають менше послуг, ніж в обласному.

"Не секрет, що цього року міський перинатальний не отримав пакет на послуги неонатальної допомоги. Це — навіть не дзвіночок, це був такий добрий дзвін про те, що є в центрі Івано-Франківська два заклади, які надають однакову допомогу. Один більш ефективний, інший — менше. Зробіть себе тим ефективним. Подумайте, що треба докупити, дообладнати, щоб цей заклад зберегли та розвивали", — каже Марія Бойко.

86 працівників Івано-Франківського міського перинатального центру потрапляють під скорочення. Директор медзакладу Сергій Стефанко розповів, що причиною оптимізації є підвищення рівня заробітних плат медичних працівників, яке передбачене у 2022 році. Під час робочої наради, яка відбулася 8 грудня, він запропонував скоротити персонал відділення новонароджених № 2 та гінекологічного № 2, оскільки їх ліквідовують.

Стало відомо, чому у Франківському перинатальному центрі виникли проблеми з фінансуванням
Під час робочої наради в Івано-Франківському міському перинатальному центрі директор медзакладу Сергій Стефанко повідомив, 86 працівників потрапляють під скорочення. Фото: Суспільне Карпати

Анестезіолог міського перинатального центру Василь Досінчук не погоджується з пропозиціями директора закладу та пояснює свою позицію.

"Є певні інфекційні захворювання і є відділ, як обсерваційний. Персонал навчений до таких ситуацій. Не може медсестра чи лікар, які обслуговують гінекологію № 1, потім йти до "чистих" жінок. Це — нонсенс", — каже Василь Досінчук.

Голова профспілкової організації колективу, акушерка-гінекологиня Світлана Вінтонюк розповідає, що відділення потрібно не закривати, а об'єднувати. Це дасть змогу зберегти робочі місця.

"Ви знаєте, скількох пацієнтів з COVID-19 пролікували наші педіатри та медсестри у дитячому відділенні № 2. Це є той персонал, який титанічно працював. Аналогічно як і гінекологія № 2. На перепрофілювання ліжок (для пацієнтів з діагнозом COVID-19 — ред.) у нас весь колектив успішно іде. Їм дякує перша лікарня, їм дякує міська рада. Він потрібен. Коли йдеться про скорочення, то гінекологія № 2 не потрібна?", — каже Світлана Вінтонюк.

Під час наради з колективом керівник перинатального центру Сергій Стефанко запропонував пенсіонерам написати заяви на звільнення самостійно. Решта працівників, за його словами, на своїх посадах зможуть працювати ще три місяці.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту:

На початок