Львівські волонтери просять не закривати комунальне підприємство "Лев" на період свят

Львівські волонтери просять не закривати комунальне підприємство "Лев" на період свят

Львівські волонтери просять не закривати комунальне підприємство "Лев" на період свят
Суспільне Львів

Львівська волонтерка та зоозахисниця Андріана Байло просить не закривати комунальне підприємство "Лев" взимку – на період свят. Каже, її підтримали й інші волонтери. Вони уже подали відповідне звернення до міськради і комунального підприємства з проханням перенести щорічний двотижневий карантин.

На підприємстві кажуть, зараз розглядають можливості перенесення такого карантину або зробити його менш жорстким. Щороку з 1 по 15 січня на підприємстві проводять карантин – в цей час дезінфікують усі приміщення.

Як працює ЛКП "Лев"?

Зараз на території комунального підприємства "Лев" більше 50-ти тварин. Тут їх стерилізують, вакцинують і шукають нових господарів. До прикладу, собачку Стеллу забирає львів’янка Наталія.

"Про Стеллу я дізналася з Фейсбуку, оскільки підписана на сторінку ЛКП "Лев" і прочитала її історію. Мені стало її дуже шкода, оскільки собачка колись була домашня, вона мала дім, тому зараз відпустити її на вулицю – це практично вірна смерть, тому зараз знайшла для неї тимчасову перетримку і потім будемо шукати для неї господарів", – розповідає Наталія.

Львівські волонтери просять не закривати комунальне підприємство "Лев" на період свят
Львів’янка Наталія забирає на перетримку собаку Стеллу. Суспільне Львів

Якщо ж тварину не вдається прилаштувати, то після 3 тижнів перебування в комунальному підприємстві, її випускають на місце відлову.

Чому ЛКП "Лев" щороку закривають на карантин?

Щороку на два тижні від 1 січня комунальне підприємство закривають на карантин, аби продезінфікувати всі приміщення.

"Чому ж потрібен карантин – є дуже багато тварин, виникає внутрішньо клінічна інфекція, яку потрібно вбити, тому що в нас з’явилися такі інфекції, які раніше в нас на підприємстві не з’являлися. У нас хворіють собаки, тому потрібно провести таку потужну дезінфекцію. В нас не постійно сидить якась певна кількість собак і 1 січня ми відкрили браму і всіх випустили на вулицю. Так не відбувається. Прилаштовані собачки їдуть додому, не прилаштовані, на жаль, кліпсуються і відпускаються під опікуна на вулицю. Був би карантин, не був би карантин – тварину, яка не прилаштована, ми повинні її відпустити", – пояснює керівник ЛКП "Лев" Андрій Пінчук.

Львівські волонтери просять не закривати комунальне підприємство "Лев" на період свят
Спеціальні вольєри для собак на території ЛКП "Лев". Суспільне Львів

Зоозахисниця Андріана Байло просить, аби щорічний двотижневий карантин не проводили під час зимових свят.

"Є потреба, аби комунальне підприємство "Лев" працювало в посиленому варіанті під час зимових свят так, як дуже багато тварин губляться через вибухи петард, салютів і люди навіть, які знаходять тваринку не знають куди її помістити на перетримку. В ДТП потрапляють через стреси – тобто є потреба щоб ЛКП "Лев" все-таки працювало і працювало. На підприємстві є травмовані тварини ті, які проходять реабілітацію, яких випускати небезпечно", – каже волонтерка Андріана Байло.

За словами керівника ЛКП "Лев", травмованих тварин на місця відлову не випускають.

"Травмовані тварини або залишаються в тих приміщеннях, які можуть бути в нас на підприємстві і ми поступово переміщаємо тварин з одного приміщення вдруге для того, щоби провести дезінфекцію, або знову ж таки небайдужі люди, якщо тварина може бути в когось на перетримці, ми віддаємо на перетримку", – каже Андрій Пінчук.

Директор комунального підприємства "Лев" каже, вони розглянуть варіант перенести карантин на інший період. Комунальне підприємство "Лев" розташоване на вулиці Промислова, 56.

Читайте також: У Львові встановили 12 хатинок для собак

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок