У Тернополі презентують фільм, заснований на реальних подіях

У Тернополі презентують фільм, заснований на реальних подіях

У Тернополі презентують фільм, заснований на реальних подіях
Фото:Леся Продоус/Суспільне

Допрем'єрний показ короткометражного фільму "Пливи у сни" відбувся у Тернополі. Стрічку зняли 9 школярів, у ній розповідається про домашнє насильство та булінг у школі. Про це Суспільному розповіла організаторка показу Наталія Орищак.

Першими фільм побачили учні "Школи-колегіум Патріарха Йосифа Сліпого".

На показ фільму прийшли учні 8-11 класів . Серед них – дев'ятикласниця Яна Дудар.

"Мені фільм сподобався. Багато дітей потрапляють у схожі ситуації. Вмене все добре, дружня сім'я. Моя подружка Альбіна, яка знялася в головній ролі. Вона потрапила в своєму житті в таку ситуацію", – каже Яна Дудар.

Короткометражний фільм про домашнє насильство та булінг у школі. Головна героїня стрічки Альбіна Пржевальська. Дівчина розповіла, ідею для стрічки запропонувала, після того, як сама зазнала насильства:

"Це моя біографія. Це все те, що я пережила. Булінг і те, що мене бив батько. В мене зараз все добре. Я живу зі своєю бабусею. Вона мене любить і піклується про мене".

Режисер стрічки Юрій Вітяк розповідає, школярі самі писали сценарій. Чоловік розповів, що знімали фільм 17 годин, а монтували 4 місяці:

"Завтра в нас допрем’єрний показ у Києві. Ми ділитимемося із молодими кінокритиками та режисерами. А в січні плануємо прем’єрний показ. І після того, хотілося б більшій кількості навчальних закладів показати стрічку. Ці теми треба порушувати, правильно трактувати такі речі, розповідати, як не треба поводитися".

Після перегляду стрічки фахівчиня центру з надання безоплатної правової допомоги Ірина Максимюк розповіла школярам, куди звертатися, якщо вони зазнали насильства або стали свідками таких подій:

"Всі особи, які постраждали від домашнього насильства мають право на безоплатну правову допомогу. Вони можуть користуватися послугами адвоката від держави, за рахунок державних коштів. Це безкоштовно. У таких ситуаціях потрібно звертатися в поліцію, фіксувати ці факти в соціальних службах".

За словами Ірина Максимюк з початку року 70 жителів Тернопільщини, які зазнали насильства звернулися до адвокатів за допомогою.

Показ фільму організували під час проєкту "16 днів проти насильства". Це Всеукраїнська акція, яка розпочалася 25 листопада і триватиме до 10 грудня, каже організаторка допрем’єрного показу Наталія Орищак.

Що відомо

На початок