Робота з дому: німецький суд вирішив, що падіння по дорозі з ліжка – відповідальність роботодавця

Робота з дому: німецький суд вирішив, що падіння по дорозі з ліжка – відповідальність роботодавця

Робота з дому: німецький суд вирішив, що падіння по дорозі з ліжка – відповідальність роботодавця
Фото: Unsplash

Федеральний соціальний суд НімеччиниОдин із п'яти вищих судів Німеччини, який розглядає правові спори в соціальній сфері, зокрема питання, пов'язані із соціальним та медичним страхуванням, пенсійним забезпеченням, врегулюванням наслідків нещасних випадків на виробництві. постановив, що падіння працівника по дорозі з ліжка до робочого місця вдома є страховим випадком, за який несе відповідальність роботодавець.

Про це повідомляє ZDF із посиланням на рішення суду від 8 грудня.

Суд розглядав скаргу неназваного чоловіка, який працював із дому і, спускаючись одного дня зі спальні до свого робочого місця, впав і пошкодив грудні хребці. Страхова компанія роботодавця відмовилася оплачувати лікування, заявивши, що воно поширюється на випадки, які відбуваються на робочому місці.

Працівник звернувся до суду. Тоді як суд першої інстанції постановив, що дорога від ліжка до робочого місця вдома покривається страхуванням, наступний суд став на бік страхувальника. Так справа дійшла до найвищої інстанції – Федерального соціального суду Німеччини.

Суд у своєму рішенні зауважив, що працівник вирушив до робочого місця вдома "одразу ж, не поснідавши". Ця деталь виявилася важливою, оскільки страховий договір, як з’ясувалося, покривав «першу» подорож до роботи – тобто якби позивач спершу поснідав, а вже потім впав би, то програв би суд.

"Перша ранкова подорож від ліжка до домашнього робочого місця є дорогою до роботи, яка покривається страхуванням… Позивач потрапив у нещасний випадок на роботі, впавши вранці по дорозі до свого робочого місця вдома", – постановив суд.

Рішення поширюється на працівників, які працюють віддалено на "обладнаних комп’ютером робочих місцях, які встановлені працедавцем на постійній основі в приватному приміщенні працівників". Але незрозуміло, чи трапився описаний судом випадок під час пандемії COVID-19, коли компанії були змушені перейти на дистанційну роботу.

Читайте також

Вимушений експеримент. Як змінилося ставлення до віддаленої роботи

Рада врегулювала дистанційну роботу. Що змінюється

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок