Дедлайни вакцинації та штрафи до 3600 євро. В Австрії розробили закон про обов’язкове COVID-щеплення

Дедлайни вакцинації та штрафи до 3600 євро. В Австрії розробили закон про обов’язкове COVID-щеплення

Дедлайни вакцинації та штрафи до 3600 євро. В Австрії розробили закон про обов’язкове COVID-щеплення
АР

Уряд Австрії 9 грудня презентував законопроєкт про обов’язкову вакцинацію проти коронавірусу, який, як планується, набуде чинності з лютого 2022 року. Він має на меті забезпечити якнайбільше охоплення населення щепленнями.

Про це повідомляє ORF.

Дія закону розрахована на два роки. Документ передбачає встановлення "дедлайнів вакцинації" раз на квартал. До певної вказаної дати австрійці повинні або повністю вакцинуватися, або надати поважну причину відмови від щеплення. Перший такий дедлайн буде 15 березня, заявив міністр охорони здоров'я Австрії Вольфґанґ Мюкштайн.

Тим, хто не вакцинувався проти COVID-19 до встановленого строку, загрожує штраф у розмірі до 3600 євро. При визначенні точної суми братимуть до уваги майновий стан порушника. Громадяни, які відмовляються щепитися, будуть сплачувати штраф кожен квартал. Покарання чекатиме і на лікарів, які видаватимуть фальшиві довідки про щеплення, – до 3600 євро.

Читайте також: Австрія запроваджує локдаун для нещеплених від COVID-19. Що заборонять

Обов'язкова вакцинація не поширюватиметься на вагітних (хоча їм рекомендують зробити щеплення), людей із медичними ускладненнями (їх має засвідчити лікар) і тих, хто одужав від COVID-19 (вони можуть не робити щеплення протягом 180 днів). Уряд Австрії наголошує: застосовувати примус для вакцинації не будуть.

МОЗ Австрії допускає, що через поширення штаму "Омікрон" у майбутньому в закон можуть бути внесені зміни, згідно з якими австрійців зобов’язуватимуть робити бустерну вакцинацію проти COVID-19. Австрійський уряд очікує на швидке ухвалення закону, бо його підтримує частина опозиції в парламенті.

Австрія стала першою країною Європи, яка оголосила про наміри запровадити обов'язкову вакцинацію проти коронавірусу для всіх громадян. З-поміж 9 мільйонів австрійців 72% зробили принаймні одне щеплення, а майже 68% отримали дві дози вакцини.

Читайте також: Обов'язкова вакцинація з 9 грудня. Як не порушити закон

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок