Науковці Гонконгу показали перше фото штаму коронавірусу "Омікрон"

Науковці Гонконгу показали перше фото штаму коронавірусу "Омікрон"

Науковці Гонконгу показали перше фото штаму коронавірусу "Омікрон"
Фото: Гонконгський університет

Вчені Гонконзького університету зробили перший на сьогодні знімок штаму коронавірусу "Омікрон" за допомогою електронного мікроскопа.

Зліва зображена мікрофотографія клітина нирки мавпи (Vero E6) після її інфікування "Омікроном". Чорні цятки – це розбухлі везикулиНевеликі органели (тобто постійні компоненти, аналог органів для організму) клітини. з інфікованими частинками.

Науковці Гонконгу показали перше фото штаму коронавірусу "Омікрон"
Перше фото штаму коронавірусу "Омікрон". Фото: The University of Hong Kong

Праворуч та ж сама заражена клітина сфотографована ближче. Червоним прямокутником виділена одна з везикул, довкола поверхні якої скупчені вірусні частинки з коронаподібними шипами.

1 грудня Гонконзький університет повідомляв, що його науковцям кафедри мікробіології вдалося першими успішно виділити штам "Омікрон" із клінічних зразків.

Що відомо

  • Про новий штам коронавірусу, який вперше виявили на півдні Африки, британські вчені повідомили 24 листопада. Він характеризується великою кількістю мутацій у шиповидному білку, що може ускладнити його нейтралізацію антитілами, сприяти швидкому поширенню та стійкості до існуючих вакцин.
  • За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, новий штам коронавірусу "Омікрон" уже виявили в щонайменше 38 країнах, зокрема США й низці країни Європи (Нідерландах, Великій Британії, Румунії тощо), Індії, Ізраїлі, Росії і не лише.
  • В Україні поки не виявили новий штам коронавірусу. Але у зв'язку з його поширенням у світі на період дії карантину в Україні встановили заборону на в'їзд іноземцям та особам без громадянства, які прибувають із низки африканських країн.

Читайте також

"Омікрон": що відомо про новий штам коронавірусу та чи загрожує він Україні

Рекордна кількість мутацій. Які ризики приховує "Омікрон"

"Не панікуйте через Омікрон". Лікар – про новий штам коронавірусу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок