На Тернопільщині перевіряють технічний стан транспорту

На Тернопільщині перевіряють технічний стан транспорту

На Тернопільщині перевіряють технічний стан транспорту
Нацполіція Тернопільщини

Поліцейські та Укртрансбезпека перевіряють технічний стан транспорту, зокрема вантажівки, автобуси й таксі. Для перевірки використовують мобільну діагностичну станцію. Про це Суспільному розповів поліцейський Володимир Зварич.

За його словами, вимірюють висоту малюнка протектора шин, параметри світла фар, рівень зовнішнього шуму автомобілів та викиди вихлопних газів двигунів. Зварич каже, у разі виявлення порушення водіїв притягують до адмінвідповідальності:

"Зараз в нас почався снігопад, то ми вимірюємо висоту протектора шин за допомогою спеціального пристрою штангельглибиноміра, також перевіряємо, чи дані параметри співпадають з тими, які дозволяють нам правила дорожнього руху. Якщо виявляємо порушення правил дорожнього руху, ми складаємо акт невідповідності технічного складу на основі цього ми пишемо також постанову про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає накладення штрафу в розмірі від 340 гривень".

Під час рейду інспектори Укртрансбезпеки також перевіряли вагу, яку перевозить великовантажний транспорт. За словами старшого державного інспектора Валерія Петрова, з 1 жовтня цього року штрафи за перевантаження фур – від восьми з половиною до 51 тисячі гривень.

"У зв'язку з тим, що збільшився розмір штрафу з 1 жовтня суттєво, то відповідно і порушників стало менше. Я думаю, і водії зрозуміли, що їм самим треба зберігати дороги, які ми будуємо", – каже старший державний інспектор Укртрансбезпеки області Валерій Петров.

Читайте також

  • У лікарні померли двоє людей, які потрапили в аварію біля Тернополя
На початок