США 9 грудня – в Міжнародний день боротьби з корупцією – запровадили санкції проти колишнього першого заступника глави адміністрації президента-втікача Віктора Януковича Андрія Портнова та його благодійної організації "Фонд Андрія Портнова".
Про це йдеться в повідомленні Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США.
"Широко відомий як "вирішувач судових справ", Портнов був справедливо звинувачений у використанні свого впливу для отримання доступу до українських судів та їхніх рішень і для підриву реформи судової системи", – йдеться в поясненні Міністерства фінансів.
Зокрема, пояснюють у відомстві, станом на 2019 рік Портнов "ужив заходів для встановлення контролю над українськими судами, зміни відповідного законодавства, призначення наближених до себе осіб на високі судові посади і "придбання" судових рішень".
Як приклади впливу Портнова на судову систему Мінфін США називає його причетність до звільнення в 2019 році тодішнього глави Конституційного Суду Станіслава Шевчука. Як повідомляли журналісти-розслідувачі "Слідство.Інфо", до цього також були залучені колишній глава Офісу президента Андрій Богдан і керівник Окружного адмінсуду Києва Павло Вовк.
Крім того, Вовк і Портнов, за даними розслідувачів, могли впливати на зміну очільника Ради суддів України Олега Ткачука у 2019 році. За словами останнього, на той момент ще заступник голови АП Руслан Рябошапка "особисто дзвонив суддям, намагаючись на них тиснути".
Санкції проти Портнова і його фонду запровадили відповідно до так званого закону МагнітськогоЗакон названий на честь російського адвоката Сергія Магнітського, який помер у 2009 році в ув'язненні в Росії. Документ підписав у грудні 2012 року тодішній президент США Барак Обама.. Відповідно до нього, обмеження запроваджують проти людей, причетних до фінансових злочинів чи порушень прав людини. Підсанкційним особам забороняють в'їзд до США, а їхні активи заморожують.
Раніше тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін анонсувала санкції проти українських корупціонерів. "Ви, напевне, декого зі списку впізнаєте", — зазначила вона. Усього санкції запровадили проти 15 фізичних та юридичних осіб.
Суспільне намагається отримати коментар в Андрія Портнова.
Хто такий Андрій Портнов
Андрій Портнов працював у адміністрації колишнього президента України Віктора Януковича, а в січні 2014-го став першим заступником голови АП. Після втечі Януковича Портнов також залишив Україну і п’ять років перебував за кордоном.
19 травня 2019 року Портнов повідомив, що повернувся в Україну після більш ніж 5 років життя за кордоном. Попри це, в січні 2020-го Печерський районний суд Києва ухвалив рішення, згідно з яким Портнов нібито проживав в Україні попередні п'ять років.
Портнов раніше перебував у санкційному списку Європейського Союзу, запровадженому у березні 2014 року проти колишніх українських високопосадовців за підозрою в порушенні прав громадян України й незаконному привласненні коштів. Але вже у 2015 році ЄС виключив Портнова з цього списку.
Що відомо
- У січні 2021 року Мінфін США запровадив санкції проти сімох українців та чотирьох медіакомпаній через звинувачення у втручанні в американські вибори. Зокрема, у санкційному списку опинилися нардеп від фракції партії "Слуга народу" Олександр ДубінськийУкраїнський журналіст, політик, блогер, колишній ведучий та чинний депутат Верховної Ради від "Слуги Народу"., депутат-втікач Олександр ОнищенкоУкраїнський політик, бізнесмен та екснардеп VII і VIII скликань від Партії регіонів, якого Україна звинувачує у державній раді, організації злочинного угрупування і корупції. Переховується за кордоном. та експрокурор Костянтин КуликКолишній військовий прокурор, звинувачений у незаконному збагаченні та звільнений з посади..
- Також у санкційному списку фігурують помічник нардепа Андрія Деркача Дмитро КовальчукПомічник Деркача у Раді VI і VII скликань., колишній працівник посольства України у США Андрій ТеліженкоЕкспрацівник посольства України у США, який разом із адвокатом Трампа Рудольфом Джуліані розслідував начебто незаконні дії Джозефа Байдена під час його роботи на посаді віцепрезидента., експомічник Деркача Антон СимоненкоНаближена до Деркача особа, працював його помічником протягом майже 10 років, а також Петро ЖуравельЗа даними Мінфіну США, керівник медіаресурсів Деркача та адміністратор підконтрольних йому сайтів., якого Мінфін США називає "медіаменеджером Деркача".
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!