У Рівному додали понад 12 млн грн на кільце, яке відкрили місяць тому. Частина депутатів була проти

У Рівному додали понад 12 млн грн на кільце, яке відкрили місяць тому. Частина депутатів була проти

У Рівному додали понад 12 млн грн на кільце, яке відкрили місяць тому. Частина депутатів була проти
Олексій Бухало

Рівнерада додала 12,2 млн грн до фінансування проєкту кільця, що звели і відкрили на перехресті вулиць Дубенська та Макарова. Таке рішення більшістю депутатів прийняли 9 грудня. Частина міських обранців пропонували не поспішати із виділенням такої суми та просили про додатковий аудит.

Один із обранців, який виступив проти виділення додаткових 12,2 млн до уже виділених близько 28 млн – Сергій Васильчук.

"Загальна вартість цього об’єкта буде складати понад 39 мільйонів. Я не маю розуміння, куди ці гроші підуть, бо на Макарова 1,3 км дороги робили за 48 млн. А ці 39 млн - це орієнтовна сума, за яку можна було б відремонтувати Дубенську,71 і відкрити дитсадок на 200 з лишком місць", – зазначив Васильчук.

Ще один депутат Микола Бляшин назвав неприйнятною практику, коли вартість робіт зростає на 40%. Він заявив, що якщо місто приймає таке рішення – то воно формує практику роботи з підрядниками у таких випадках. Він запропонував відкласти це питання до наступної сесії.

“Я пропоную виключити ці 12 млн 230 тисяч гривень, звернутись до Держаудитслужби щодо проведення перевірки у замовника та на місці на предмет законного та ефективного використання коштів і акт перевірки надати міській раді. УКБ надати письмову інформацію про причини виникнення додаткових робіт”, – заявив Бляшин.

Пояснити ситуацію депутатам взявся начальник управління капітального будівництва Володимир Ляшук. Він зазначив, що на кільці вже "працює аудит", там відібрали для дослідження матеріал і керниСпеціальний агрегат висвердлює в асфальті лунку, яка показує шари покриття. Цей вміст беруть на лабораторне дослідження. Посадовець каже, що залучена незалежна організація, яка встановлює причину руйнування.

“Всі додаткові роботи, які були виконані вище суми, виділеної з бюджету... Коли було проведено “вскритіє” цієї дороги, було виявлено багато невідомих нам моментів, по яких ми змушені були проводити додаткові роботи. Все це підтверджено актами виконаних робіт, прихованих робіт, іншими нормативними документами. Все це є і ми можемо надати на будь-який запит”, – сказав Володимир Ляшук.

У підсумку пропозиції депутатів Сергія Васильчука та Миколи Бляшина депутати не підтримали. Це означає, що місто додало на об'єкт транспортної розв'язки 12,2 млн грн.

На сесії також озвучили, що підрядник, який будував кільце, відповідно до тендерних вимог давав гарантію на 10 років. Раніше у соцмережах повідомляли, що за кілька днів після відкриття на кільці почав кришитись асфальт.

Що відомо

  • Рух новозбудованим кільцем, яке звели на T-подібному перехресті, відкрили 10 листопада. Такий варіант розв'язки там спорудили через часті ДТП.
  • Підрядником виступила фірма"Будальянс груп". Незадовго до відкриття міський голова у коментарі Суспільному зазначав, що під час будівництва довелось виконати значно більший об'єм робіт, ніж планували і ці речі виявили у процесі зведення.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок