За рік по всьому світу було ув'язнено майже 300 журналістів — CPJ

За рік по всьому світу було ув'язнено майже 300 журналістів — CPJ

За рік по всьому світу було ув'язнено майже 300 журналістів — CPJ

За 2021 рік по всьому світу було ув'язнено 293 репортери, щонайменше 24 — вбито через їхню професійну діяльність.

У порівнянні з 2020 роком, кількість ув'язнених журналістів збільшилася на 15. Такі дані станом на 1 грудня 2021 року наводить Комітет із захисту журналістів (Committee to Protect Journalists).

Згідно з дослідженням, 24 репортери було вбито через їхню професійну діяльність, ще 18 померли в умовах, в яких важко визначити, чи пов'язана смерть людей з їхньою роботою. Серед журналістів, яких були вбито — Даниш Сіддікі, фотограф Reuters, який загинув під час нападу талібів в Афганістані, і мексиканський радіожурналіст Хасінто Ромеро Флорес, застрелений у Веракрусі в серпні та кореспондент Manila Standard newspaper Хесус Малабанан.

"Це шостий рік поспіль, коли CPJ документує рекордну кількість журналістів, ув’язнених по всьому світу. Ця цифра відображає дві нерозв’язні проблеми — уряди сповнені рішучості контролювати інформацію та керувати нею, і вони дедалі нахабніші у своїх зусиллях", — наголосив виконавчий директор CPJ Джоел Саймон.

Найбільше репортерів було заарештовано у Китаї — 50, на другому місці М'янма (26), яка заарештувала журналістів під час розгону після військового перевороту, потім Єгипет (25), В'єтнам (23) та Білорусь (19).

Окремо у дослідженні фігурують вісім представників гонконзьких медіа, в тому числі Джиммі Лай, засновник Apple Daily і Next Digital і лауреат премії Гвен Іфілл за свободу преси від CPJ за 2021 рік, які були ув’язнені через китайський закон про національну безпеку. Декому із затриманих за цим документом загрожує довічне ув'язнення.

"На материковому Китаї інші стикаються з безліччю нечітких "орвеллівських" звинувачень. Позаштатна відеожурналістка Чжан Чжань, заарештована в травні 2020 року за критичне висвітлення реакції Китаю на пандемію COVID-19, відбуває чотири роки за "збирання пліток і створення неприємностей" – звинувачення, яке часто використовується для нападу на мирних критиків правлячої Комуністичної партії. Інших звинувачують у тому, що вони "дволикі" — фраза, яка не має законної підстави, але припускає таємну опозицію комуністичній партії та часто використовується проти уйгурських журналістів Сіньцзяну", — зазначено у дослідженні.

Що відомо

  • Міжнародна організація "Репортери без кордонів" (RSF) опублікувала звіт про свободу преси у Китайській Народній Республіці. 82-сторінковий документ описує репресії китайського уряду проти журналістів.

Читайте також

Слідом за США: Австралія також бойкотуватиме зимові Олімпійські ігри-2022 у Пекіні

Зимові Олімпійські ігри в Пекіні 2022 року: Китай критикує дипломатичний бойкот США

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок