Косово хоче подати заявку на членство в ЄС

Косово хоче подати заявку на членство в ЄС

Частково визнана держава КосовоУкраїна не визнає державу Косово. Утім, Косово визнано 116 країнами, включаючи США та більшість країн ЄС. Відмовилися визнавати незалежність цієї країни Іспанія, Словаччина, Греція, Кіпр та Румунія. оголосила про намір подати заявку на членство до Європейського Союзу. Про це йдеться в повідомленні за підсумками засідання Ради з питань стабілізації та асоціації між ЄС і КосовоПереговорний формат між ЄС і Косово, який діє з 2015 року після підписання Угоди про стабілізацію та асоціацію. 7 грудня.

Під час зустрічі сторони "привітали оновлену прихильність Косова європейському шляху" і погодилися з необхідністю подальшого впровадження реформ у сфері державного управління, боротьби з корупцією, економіки, освіти й працевлаштування.

Представники Косова і ЄС також наголосили на необхідності нормалізації відносин із Сербією, участі в регіональних механізмах співпраці та забезпеченні верховенства права, основоположних свобод і справедливості на території частково визнаної країни.

На засіданні Ради з питань стабілізації та асоціації головував прем’єр-міністр Косова Альбін Курті. Делегацію ЄС очолював Високий представник із питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель.

Проблема Косова

Косово — частково визнана держава у Південно-Східній Європі на Балканському півострові. Згідно з конституцією Сербії, територія Республіки Косово є частиною Сербії і входить до її складу як Автономний край Косово і Метохія, однак фактично Косово владою Сербії не контролюється.

Переважну більшість населення території становлять албанці, лише на частині північних територій на сьогодні проживають серби. На тлі війни на Балканах у 1998 році вибухнула Косівська війна між албанськими повстанцями та Союзною Республікою Югославією. У березні 1999 року у конфлікт втрутилися країни НАТО.

Внаслідок війни край перейшов під контроль ООН. 17 лютого 2008 року парламент регіону проголосив незалежність в односторонньому порядку. За висновком Міжнародного суду ООН, одностороннє проголошення незалежності Косова у 2008 році не суперечило нормам міжнародного права.

Сербія не визнає незалежності Косова, через що країна не має остаточного визнання у світі, а між сторонами тривають конфлікти. На даний час Косово визнане 116 країнами, включно зі США та більшістю країн ЄС. Однак відмовилися визнавати Косово Іспанія, Словаччина, Греція, Кіпр та Румунія.

Що відомо

  • У МЗС України дали офіційне роз'яснення позиції щодо Косова: Україна не визнає його суверенності, утім, визнає паспорти, видані Косовом. З 25 березня 2019 року Україна приймає загальногромадянські паспорти Косова для оформлення віз. Однак у МЗС наголосили, що ці консульські дії не мають нічого спільного з визнанням міжнародної правосуб'єктності Косово.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок