Три дози вакцини Pfizer дієві проти штаму "Омікрон" — дослідження

Три дози вакцини Pfizer дієві проти штаму "Омікрон" — дослідження

Три дози вакцини Pfizer дієві проти штаму "Омікрон" — дослідження
Associated Press

Попередні результати дослідження вакцини проти коронавірусу Pfizer / BioNTech свідчать, що три дози препарату здатні ефективно нейтралізувати новий штам коронавірусу "Омікрон", тоді як дві дози мають набагато меншу дієвість.

Про це американський виробник Pfizer повідомив 8 грудня.

Частині учасників дослідження вводили третю дозу вакцини Pfizer / BioNTech з інтервалом у три тижні. У них титр антитілТак позначають концентрацію антитіл у сироватці крові. Цей показник встановлюють лабораторно., що нейтралізують штам "Омікрон", становив 154 – це у 25 разів більше, ніж після введення двох доз.

Цей показник приблизно дорівнює титру антитіл, які нейтралізують «оригінальний» штам коронавірусу, після введення двох доз (155), але більш ніж удвічі менший, ніж для штаму "Дельта" після трьох доз (398).

А втім, Pfizer стверджує, що мутації "Омікрону" все ж розпізнаються значною кількістю антитіл, які виробляє їхня вакцина. Тому, на думку компанії, вакциновані двома дозами препарату все ж мають достатній рівень захисту проти штаму.

У Pfizer кажуть, що продовжують відстежувати, скільки триватиме захист від штаму "Омікрон" у вакцинованих трьома дозами. Там наголошують, що поки йдеться про попередні дані випробувань і вони будуть уточнюватися.

Раніше науковці з Південно-Африканської Республіки оприлюднили попередні результати власного дослідження, згідно з яким вакцина Pfizer може бути до 40 разів менш дієвою проти "Омікрону", ніж проти "оригінального" штаму коронавірусу.

Що відомо

  • Про новий штам коронавірусу, який вперше виявили на півдні Африки, британські вчені повідомили 24 листопада. Він характеризується великою кількістю мутацій у шиповидному білку, що може ускладнити його нейтралізацію антитілами, сприяти швидкому поширенню та стійкості до існуючих вакцин.
  • За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, новий штам коронавірусу "Омікрон" уже виявили в щонайменше 38 країнах, зокрема США й низці країни Європи (Нідерландах, Великій Британії, Румунії тощо), Індії, Ізраїлі, Росії і не лише.
  • В Україні поки не виявили новий штам коронавірусу. Але у зв'язку з його поширенням у світі на період дії карантину в Україні встановили заборону на в'їзд іноземцям та особам без громадянства, які прибувають із низки африканських країн.

Читайте також

"Омікрон": що відомо про новий штам коронавірусу та чи загрожує він Україні

Рекордна кількість мутацій. Які ризики приховує "Омікрон"

"Не панікуйте через Омікрон". Лікар – про новий штам коронавірусу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок