Новий онкоцентр у Харкові: 67 млн грн повернули у держбюджет через зрив будівництва

Новий онкоцентр у Харкові: 67 млн грн повернули у держбюджет через зрив будівництва

Новий онкоцентр у Харкові: 67 млн грн повернули у держбюджет через зрив будівництва
Суспільне Харків

Інфраструктурну субвенцію у розмірі 67 мільйонів гривень, розраховану на будівництво нового онкоцентру, повернули до державного бюджету. В облдержадміністрації кажуть: генпідрядник зірвав графік робіт. У самій компанії це пояснюють недоліками наданого замовником проєкту.

"Очевидний зрив"

Генпідрядник, приватне підприємство "Ромб+", виконувало майже всі роботи з відхиленням від графіка більш ніж на два місяці, повідомив Суспільному речник Харківської облдержадміністрації Сергій Кіш з посиланням на директора Департаменту капітального будівництва Сергія Жукова.

"Про очевидний зрив генпідрядником графіків будівництва свідчить той факт, що залізобетонний каркас першої черги будівництва обласного центру онкології мав бути виконаний станом на 1 вересня 2021 року. Але він не готовий досі", — йдеться у заяві департаменту.

За даними Харківської ОДА, до фірми направляли листи з вимогою дотримуватися графіку, але на 8 грудня вони залишилися без відповіді.

Недоліки проєкту: версія підрядника

В компанії "Ромб+" стверджують, що отримали проєкт будівництва першої черги з низкою недоліків, на виправлення яких витратили 4,5 місяці та власні кошти, оскільки проєктанти й замовник не хотіли усувати недоліки за свій кошт.

"Щоб змонтувати збірну конструкцію залізобетонну, мав бути розділ "ЗБВ" — це розділ "залізобетонні вироби", якого не було. Відповідно, підрядна фірма за свої кошти, я можу договорами підтвердити, на 450 тис. грн замовила, виготовила цей проєкт і передала заводам-виробникам у роботу", — сказав Суспільному директор фірми "Ромб+" Богдан Романів.

Сам будівельний майданчик забезпечений електропотужностями удвічі меншими за необхідні для проведення робіт, говорить Романів.

"Другу чергу УКБ (управління капітального будівництва — ред.) донині нам не передало майданчик. І найосновніший момент. УКБ за пів року навіть не спромоглося будівельний майданчик забезпечити силовими потужностями, електрикою. У нас на об'єкті 80 кВт. Там адекватно немає куди розігнати людей, коли на об'єкті необхідно, як мінімум 160 кВт потужностей", — говорить Романів.

Розрив договору та новий тендер

Щодо заявлених підрядником недоліків проєкту у Харківській ОДА послалися на позитивний звіт Укрдержбудекспертиза: "Креслення КБВ розробляються заводом-виробником згідно з технологією його виробництва, вироби проходять випробування та отримують сертифікат відповідності. Про відсутність такого типу креслень було відомо всім учасникам тендеру, адже склад проєкту входив до технічного завдання та був доступний усім учасникам тендеру на етапі його проведення".

У департаменті планують розірвати контракт з генпідрядником та оголосити новий тендер. За словами Романіва, договір був укладений до кінця 2022 року.

Що відомо

  • Розрахований на 510 ліжок, Обласний центр онкології у лісопарковій зоні в Помірках, за проєктом, має отримати новозбудований чотириповерховий лікувально-діагностичний корпус та відділення променевої терапії. Також в проєкті — реконструкція старого корпусу під поліклінічне відділення. Розробку проєкту почали у лютому 2018 року. Близько року роботи не велися.
  • Під час візиту на Харківщину 2 вересня 2020 року президент України Володимир Зеленський пообіцяв сприяти у наданні коштів на харківський онкоцентр, будівництво якого зупинилося на етапі закладення фундаменту. Загальний бюджет проєкту після коригування, за словами тодішнього голови ОДА Олексія Кучера, збільшився з 1,7 млрд грн до 2,2 млрд грн.
  • У листопаді 2020 року Кабмін виділив 100 мільйонів гривень для будівництва онкоцентру на Харківщині.
  • У Харківській ОДА розраховували завершити будівництво онкоцентру у 2023 році за умов належного фінансування.

Вибір редакції

На початок