У Google подали до суду на хакерів, яких вважають причетними до групи кіберзлочинців, що викрадала інформацію користувачів з усього світу. Про це повідомляє ВВС.
Позов подали у Нью-Йорку. Його оприлюднили у вівторок, 7 грудня, передає ВВС.
У ньому йдеться про двох росіян і 15 невідомих хакерів. Вони, як стверджується, стоять за Glupteba — "ботнетом", який заразив понад мільйон комп'ютерів. Завдяки цьому кіберзлочинці отримали доступ до конфіденційних даних.
Це перший позов Google стосовно ботнету, пише ВВС.
Згідно з позовом, ботнет, створений росіянами Дмитром Старовіковим, Олександром Філіпповим та їхніми соратниками, став “сучасним технологічним і безмежним втіленням організованої злочинності”.
Шкідливе програмне забезпечення Glupteba вперше виявили у 2011 році. Для його поширення кіберзлочинці, зокрема, використовували сайт, який незаконно пов'язали із YouTube, що належить Google.
Приватну інформацію, викрадену через ботнет, могли використовувати шахраї. У Google стверджують, що ботнет Glupteba виділяється серед інших своєю “технічною складністю”.
За даними Google, під час розслідування компанії виявилось, що Glupteba зараз пов’язана з приблизно мільйоном скомпрометованих пристроїв Windows.
“Glupteba відома крадіжкою облікових даних та даних користувачів, майнінгом криптовалюти на заражених хостах та налаштуванням проксі для передачі інтернет-трафіку інших людей через заражені машини та маршрутизатори”, – йдеться у повідомленні Google.
Компанія у своєму позові звинуватила Старовікова, Філіппова та 15 неназваних фігурантів, зокрема, у комп’ютерному шахрайстві та зловживанні й порушенні прав на торговельну марку.
Старовіков і Філіппов не змогли одразу прокоментувати звинувачення, пише ВВС.
Читайте також
Google представив топзапити 2021 року в Україні: Гру в кальмара та "Евро 2020" шукали найчастіше
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!