Краковець – Броди – Рівне: в уряді окреслили плани будівництва концесійного автобану

Краковець – Броди – Рівне: в уряді окреслили плани будівництва концесійного автобану

Краковець – Броди – Рівне: в уряді окреслили плани будівництва концесійного автобану
Існуюче сполучення між Краковцем і Рівним через броди/фото: google-maps

Нову дорогу за маршрутом Краковець — Броди — Рівне планують почати будувати у 2022 році. Про це йшлось під час наради у Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 7 грудня. Дорогу в уряді називають “першим концесійнимКонцесія — договір про передачу природних багатств, підприємств, інших господарських об'єктів, що належать державі чи територіальній громаді, в тимчасову експлуатацію іншим державам, іноземним фірмам, приватним особам. автобаном”.

Будівництво цієї дороги очільник уряду назвав “одним з найочікуваніших проєктів для країни”.

”Відсутність таких доріг протягом 30 років — це “економічний злочин” проти держави Україна. “Краковець — Броди — Рівне” має стати першим проектом державно-приватного партнерства у сфері будівництва та експлуатації доріг. Маємо якнайшвидше розпочати його реалізацію”, — цитує слова Шмигала пресслужба Кабміну.

У інформації посилаються також на слова міністра інфраструктури Олександра Кубракова, який повідомив про завершення збору інформації за визначеним маршрутом проєкту. Йдеться про заміри інтенсивності руху, технічний дизайн. Розробили також і три варіанти проходження траси.

Щодо параметрів траси, то протяжність дороги має складати приблизно 280 кілометрів. У інформації уряду йдеться, що час, за який водії долатимуть маршрут, прогнозовано зменшиться з 4 годин 20 хвилин до 2 годин 30 хвилин. Дорогу розраховують на швидкість 130 км/год.

Реалізовувати проєкт мають у три етапи, перші роботи планують на 2022 рік. Раніше повідомлялось, що ця дорога буде платною.

Що відомо

  • До Євро-2012 турецький та італійський підрядники збудували трасу Київ – Чоп, приблизно 180 кілометрів якої проходить Рівненщиною від адмінмежі Житомирської до Львівської області. З Рівного цією трасою можна дістатись до Львова. З Рівного до міста Броди на Львівщині 109 кілометрів.
  • Раніше Шмигаль заявляв, що у рамках проєкту будуватимуть північний обхід Львова.
  • У 2017-му році міністр інфраструктури Володимир Омелян заявляв про намір будувати автобан між Львовом і містом Дубно і роботи мали б стартувати у 2019-му. Тоді він сподівався на співпрацю зі Світовим банком.
  • На шляху потенційного будівництва автобану є кілька аварійно-небезпечних ділянок. Зокрема, у селі Грушвиця неподалік Рівного, де чотири смуги звужуються у дві та стаються ДТП. За 5 років там було 21 зіткнення, дев'ять людей загинуло.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок