На Львівщині гірники оголосили протест та залишилися у шахті

На Львівщині гірники оголосили протест та залишилися у шахті

Оновлено
На Львівщині гірники оголосили протест та залишилися у шахті
Ілюстративне фото шахти. Фото: pixabay

У Червонограді гірники першої зміни шахти "Червоноградська" не піднялися на поверхню. Так вони вимагають, аби їм виплатили зарплату. За словами заступника голови профспілкової організації шахти "Червоноградська" Павла Голоти, їм заборгували зарплату від вересня.

"Нам обіцяли виплатити гроші в п'ятницю, 3 грудня. В п'ятницю сказали, що немає документів. У понеділок, 6 грудня, сказали, що грошей уже немає. "Центренерго" не розраховується за постачання вугілля. А сьогодні це є єдина шахта ДП "Львіввугілля", яка виконує план", — каже Павло Голота.

За його словами, о 15 годині решта шахтарів обіцяють зупинити видобуток.

Як розповів голова незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, на шахтарів чинять тиск, аби вони піднялися на поверхню.

"Гірники видобувної дільниці спустилися в шахту. Вони попередили адміністрацію, що не будуть виїжджати. Тим часом адміністрація тисне на них, директор вимагає після завершення робочої зміни виїхати на поверхню", — сказав Михайло Волинець.

Станом на 15:00 у шахті залишається 42 гірника першої зміни. Шахтарі 2 зміни попрямували в Сокаль — до ДП "Львіввугілля".

"Зараз під землею є 42 чоловіка. Друга зміна не поїхала на шахту, поїхали під ДП "Львіввугілля". І зараз організовують харчування. Про наміри чи вийдуть хлопці чи ні — звичайно добре було б, щоб вони виїхали, бо в таких умовах сидіти зміну чи сутку — це звичайно тяжко, але це їхній протест, протест цій владі, що таким способом ми маємо вибивати кошти для себе і своїх сімей", — розповів Суспільному заступник керівника профспілки шахти "Червоноградська" Павло Голота.

Станом на 21:30 під землею перебувають гірники першої зміни. Гірники третьої зміни у шахту не спустилися.

"Трудовий колектив прийняв рішення щодо виплати заробітної плати — у найближчі три дні вони не будуть відвантажувати вугілля з шахти на Центренерго. Якщо за три дні не буде рішення про виплату заробітної плати, вони будуть просити про підтримку шахтарів Сходу та вирушати на Київ зі страйками вже у Києві. Відправляють вугілля в Центренерго за ціною нижче собівартості і цю різницю має покривати своїми виплатами міністерство, але, на жаль, цього не відбувається в повній мірі і тому відбувається заборгованість заробітної плати", — розповів речник "Львіввугілля" Сергій Бобра.

Читайте також: Міненерго видало наказ про ліквідацію шахти "Надія". Там звільнилися майже 500 гірників

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

На початок