У Дрогобичі почали демонтувати будинок, де понад два роки тому обвалився під’їзд

У Дрогобичі почали демонтувати будинок, де понад два роки тому обвалився під’їзд

Ексклюзивно
У Дрогобичі почали демонтувати будинок, де понад два роки тому обвалився під’їзд
Суспільне Львів

У Дрогобичі почали демонтовувати чотириповерхівку, під’їзд якої обвалився понад два роки тому. Тоді загинули восьмеро людей, серед них – 5-річний хлопчик. Розбирати будинок на вулиці Грушевського, 101 розпочали 1 грудня. Про це Суспільному повідомив начальник управління капітального будівництва Дрогобицької міської ради Василь Бохонок.

Підрядна організація за минулий тиждень повністю розібрала один під’їзд, тепер взялася за ще один. Елементи будинку розбирають поступово, починаючи з верхніх поверхів. На демонтаж будинку з міського бюджету Дрогобича виділи 375 тисяч гривень.

"Треба негайно його руйнувати тому, що він був небезпечний вже для навколишніх людей, для довколишніх будинків і було прийнято рішення 5 листопада 2021 року проте, що ми як управління капітального будівництва, зобов’язала нас міська рада, щоб ми уклали договір з спеціалізованою організацією, яка займається руйнуваннями таких будинків або споруд і впродовж 30 днів знесли дану будівлю", – розповідає начальник управління капітального будівництва Дрогобицької міської ради Василь Бохонок.

У Дрогобичі почали демонтувати будинок, де понад два роки тому обвалився під’їзд
Обвалений під’їзд уже демонтували. Суспільне Львів

Мешканець сусіднього будинку Володимир Іванчук каже, місцеві давно чекають на демонтаж аварійного будинку.

"Чекали, бо боялись, бо діти бавляться і можуть перелізти через огорожу і не дай Бог би там щось впало чи що, бо там вже два рази падало", – каже Володимир Іванчук.

Повністю знести будинок мають до кінця грудня. Після того як розберуть усі конструкції, уже наступного року почнуть вивозити будівельне сміття.

"Вивезення будівельного сміття – це вже піде другим етапом, на сьогодні завдання стоїть – повністю будинок демонтувати для того, щоби він не створював загрози навколишнім, після того буде прийнято рішення, відповідно повинно бути виділено фінансування, для вивезення будівельного сміття. Буде визначений майданчик, куди воно буде вивезено", – пояснює головний інженер управління капітального будівництва Дрогобицької міської ради Сергій Котула.

Обвал частини будинку на вулиці Грушевського, 101/1 трапився близько 3 години ночі 28 серпня 2019 року. Там повністю обвалився один під'їзд. Через це загинуло 8 людей.

Нагадаємо, Суспільне розбиралося у причинах трагедії у Дрогобичі та проблемах старого житлового фонду в Україні. Документальний фільм-розслідування "Дрогобич 101/1" дає відповідь на запитання, що сталося, хто винен та що потрібно робити, аби подібні трагедії не повторилися з іншими будинками, збудованими за часів СРСР.

Що відомо

  • Дрогобицький міськрайонний суд на Львівщині 24 червня ухвалив зняти арешт із чотирьохповерхового будинку на вулиці Грушевського, 101/1, в якому 28 серпня 2019 року стався обвал.
  • Мешканцям 59 квартир будинку на вулиці Грушевського, 101/1 торік за кошти з держбюджету придбали нове житло. На це уряд виділив 40,7 млн. грн. П’ятьом власникам некомерційних приміщень в обваленому приміщенні подібних компенсацій із бюджету не було.
  • 18 липня 2021 року у Дрогобичі обвалилася частина другого під'їзду у будинку на вулиці Грушевського 101/1, в якому у серпні 2019 року стався обвал.
  • Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області закрив кримінальне провадження проти комунальників через обвал будинку у Дрогобичі. Справу закрили через те, що прокуратура пропустила граничний термін скерування обвинувального акту до суду. Дрогобицька прокуратура подала апеляцію на рішення міськрайонного суду.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

Вибір редакції

На початок