Втеча від життя в страху: як черкаський кризовий центр допомагає жінкам

Втеча від життя в страху: як черкаський кризовий центр допомагає жінкам

Втеча від життя в страху: як черкаський кризовий центр допомагає жінкам
Суспільне Черкаси

Приходять самі, направляють соціальні служби або привозить поліція так потрапляють до черкаського кризового центру в Черкасах. Із початку року з проханням про прихисток до нього звернулися 39 жінок. Стільки ж отримали психологічну допомогу чи консультацію юриста, розповіла Суспільному PR-менеджерка доброчинної організації "100% Життя Черкаси" Наталія Бойко.

Останні два місяці кризовий центр став "порятунком” для пані Світлани (ім'я жінки змінено з міркувань безпеки, – ред.). Постійні побої та цькування змусили її втекти від чоловіка.

"Він постійно «простягав руки» і от втекла від нього сюди. Зараз на нього відкрили кримінальну справу, я подала на розлучення. Однак боюся, що він у будь-який час може приїхати і десь перестріти мене", – розповіла вона.

Про існування кризового центру в Черкасах дізналася від правоохоронців, коли під час чергових побоїв викликала поліцію, додала жінка:

"Якби не такий центр, я навіть не знаю до кого б звернулася. Або мучилася б, боялася і не пішла б від чоловіка. Найголовніше, звісно, не мовчати. Але багато жінок терплять через безвихідь".

У кризовому центрі Світлану прихистили: надали кімнату, безоплатні послуги юриста та психолога. Таких жінок, як вона, за словами Наталії Бойко, щороку звертається більше сотні. Одні там знаходять прихисток, інші – консультації фахівців.

насилля
Суспільне Черкаси

"Вони можуть потрапити в центр різними шляхами: можуть самі прийти, якщо знають про нас, можуть перенаправити соціальні служби або ж привезти поліція", – зазначила вона.

У Центрі є все необхідне для проживання: облаштовані кімнати, кухня, за потреби дають одяг, додала пані Наталя:

"Щоб жінка почувала себе комфортно разом із дітками: іграшки, розмальовки, м'які куточки".

насилля
Суспільне Черкаси

Після того, як постраждалі від насильства розпочинають нове життя, працівники кризового центру продовжують їх підтримувати та за можливості допомагати подарунками та гуманітарною допомогою.

Попри те, що кризовий центр – жіночий, у ньому не відмовляють у допомозі й чоловікам, які постраждали від насилля. Таких звернень, за словами пані Наталії, за весь час було два.

Авторка Вікторія Гончарук

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок