Помилки персоналу і неякісний ремонт — у Держенергонагляді назвали порушення на Бурштинській ТЕС

Помилки персоналу і неякісний ремонт — у Держенергонагляді назвали порушення на Бурштинській ТЕС

Помилки персоналу і неякісний ремонт — у Держенергонагляді назвали порушення на Бурштинській ТЕС
Фото: Суспільне Карпати

Комісія з розслідування технологічних порушень склала 11 актів щодо порушень на енергоблоках Бурштинської ТЕС станом на 3 грудня. Перевірки відбувалися упродовж листопада через пошкодження обладнання та від’єднання для аварійного ремонту енергоблоків Бурштинської ТЕС.

Про це повідомляють на сайті Державної інспекції енергетичного нагляду України.

Під час розслідування представники комісії за участю фахівців Держенергонагляду оглянули обладнання енергоблоків.

"За результатами роботи комісій, основні причини виникнення технологічних порушень на Бурштинській ТЕС пов’язані з помилковими діями персоналу станцій під час експлуатації обладнання та неякісним ремонтом обладнання. Це призвело до пошкодження зварних з’єднань й елементів поверхонь нагріву", — йдеться у повідомленні.

Як повідомляють на сайті Держенергонагляду, остання перевірка на станції відбулася 23 листопада.

Також через повідомлення про технологічні порушення фахівці Держенергонагляду додатково проведуть позапланову перевірку енергоблоків № 1 та № 8 Бурштинської ТЕС. Зокрема, перевірятимуть стан системи відведення золошлаків.побічні продукти спалювання вугілля на теплоелектростанціях (ТЕС)

Наразі Держенергонагляд проводить позапланову перевірку на об’єктах Бурштинської ТЕС за участю представників ПрАТ "НЕК "Укренерго" та Служби безпеки України. Під час розслідування з’ясовують причину технологічного порушення, яка сталася 28 листопада через відключення енергоблоку № 7.

Що відомо

  • 28 листопада, приблизно о 21:20, на Бурштинській тепловій електростанції стався викид гарячої пароводяної суміші та газів з топки котла — четверо працівників отримали опіки. Їх госпіталізували до лікарні. Аварія сталася на сьомому енергоблоці.
  • За кілька годин після аварії, вночі 29 листопада, рятувальники гасили пожежу на Бурштинській ТЕС. Горіла покрівля котельного відділення між восьмим та дев'ятим енергоблоками. Повідомлення про займання до Служби порятунку надійшло 29 листопада о 04:14.
  • Регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області зобов'язала директора Бурштинської ТЕС Валерія Хом'якова негайно укласти договір з Держслужбою з надзвичайних ситуацій про охорону станції від пожеж.
  • Директор Бурштинської ТЕС Валерій Хом'яков пішов з посади після аварії на станції. Він очолював ТЕС із січня 2020 року.
  • 5 грудня працівник Бурштинської ТЕС, який отримав опіки під час аварії на станції, помер у реанімації Івано-Франківської обласної клінічної лікарні.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок