Фільм Одеської кіностудії "Чому я живий" переміг на двох міжнародних кінофестивалях

Фільм Одеської кіностудії "Чому я живий" переміг на двох міжнародних кінофестивалях

Фільм Одеської кіностудії "Чому я живий" переміг на двох міжнародних кінофестивалях
Facebook

Фільм Віллена Новака "Чому я живий" здобув перемогу у конкурсах Future of film awards та Europe film festival.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці Одеської кіностудії.

Про що фільм "Чому я живий"

В сюжеті фільму – довоєнне життя в українському місті Маріуполь на березі Азовського моря. 17-річні Фрося і Льончик перебувають у вирі першого пристрасного кохання і мріють одружитися. Але Фрося – українка, а Льончик – єврей. Батькові дівчини дуже важко поступитися своїми переконаннями та пустити в сім'ю іновірця.

Картину знято за оповіданням письменника та драматурга Євгена Митька "Тепер я турок, не козак...". Твір є автобіографічним – Митько народився в Маріуполі у 30-ті роки та пройшов окупацію. Наприкінці 90-х він написав сценарій фільму та висловив бажання, щоб режисером картини виступив тільки Віллен Новак. Серед популярних стрічок, які зняв Новак, – "Вторгнення", "Дві версії одного зіткнення", "Гу-га", "Принцеса на бобах" та інші.

Сценарій чекав на екранізацію понад 20 років. В український прокат фільм вийшов 4 листопада 2021 року.

Що відомо

  • У серпні журі 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю визначило переможців у шести номінаціях. Найкращим повнометражним фільмом Національного конкуру стала стрічка Тараса Дроня "Із зав'язаними очима", найкращим серед короткометражних – фільм Ольги Журби "Папині кросівки", а Гран-прі фестивалю виборола картина Катерини Горностай "Стоп-Земля".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок