26% жителів Тернопільщини вакциновані двома дозами від COVID-19 – епідеміолог

26% жителів Тернопільщини вакциновані двома дозами від COVID-19 – епідеміолог

26% жителів Тернопільщини вакциновані двома дозами від COVID-19 – епідеміолог
Суспільне Тернопіль

273 456 жителів області вакцинувалися 2 дозами, а це 26% населення. Про це Суспільному повідомив епідеміолог обласного центру контролю хвороб Володимир Паничев.

"Ми спеціально проаналізували ситуацію із захворюванням вакцинованих і не вакцинованих, смертність серед них. Я маю сказати, що вакцинація надзвичайно ефективний метод захисту. Якщо серед невакцинованих смертність складає 2,7 %, то серед вакцинованих 0,4. Практично смертність у 7 разів нижча . Усі померлі мали окрім коронавірусу інші хронічні захворювання. Вікова категорія люди за 60 – це левова частка смертей", – каже епідеміолог.

26% жителів Тернопільщини вакциновані двома дозами від COVID-19 – епідеміолог
Епідеміолог обласного центру контролю хвороб Володимир Паничев. Суспільне Тернопіль

Паничев каже, що також серед померлих від COVID-19 є 2-місячна дитина і люди у віці 31-34 роки. Вакциноване населення захищене від важких форм коронавірусу.

"Однозначно вакцини, які нині використовують, вони ефективні проти всіх генетичних варіантів, з якими ми вже мали справу. Є надія і висока імовірність того, що нинішні вакцини будуть так само ефективні й проти нового штаму "Омікрон". Окремі експерти висловлюють думку про те, що найбільш ефективними на цьому етапі можуть бути цільновіріонні вакцини", – розповів Володимир Паничев.

За його словами, поствакцинальні ускладнення нескладні. Може бути набряк, почервоніння, болючість в місці щеплення, може бути підвищення температури, головний біль, загальна слабкість, пітливість. Ці прояви доволі швидко проходять.

"У мене після другої вакцинації протягом 6 годин був поствакцинальний стан, а саме: підвищення температури, загальна слабкість. Буквально за декілька годин все пройшло. Хочу підкреслити, що відсоток таких станів незначний. Він не викликає якихось наслідків. Я не знаю прикладів, щоб після вакцинації люди йшли на лікарняний. Найважчі ускладнення – це алергічна реакція, а саме анафілактичний шок", – зазначає епідеміолог.

Володимир Паничев каже, що на Тернопільщині не померла жодна людина від анафілактичного шоку під час вакцинації. Усі пункти щеплення в області, кожна бригада готова до того щоб надавати допомогу таким людям.

"ВООЗ не рекомендує закриття кордонів. Але багато країн нині обмежують доступ на свою територію, наприклад Ізраїль, Нідерланди. Рахую, що потрібно забезпечити дуже жорсткий контроль на в’їзді в нашу країну. Люди з підозрою на новий штам мають бути ізольовані, а люди, що прибули з країн де епідеміологічна ситуація складна, то для них має застосовуватись самоізоляція протягом 14 днів", – каже Володимир Паничев.

За словами Володимира Паничева новий штам "Омікрон" вражає молодь. Основні симптоми: головний біль, слабкість, висока температура. Разом з тим не спостерігається зниження оксигенації крові.

"Така інформація про переважне поширення серед молоді буде давати нам надію, що летальність буде меншою. Як правило, молоді люди при всіх попередніх варіантах, переносили захворювання набагато легше, ніж старше покоління. Інформації про новий штам обмаль. Вперше про цей варіант інформація з’явилася 24 листопада. Однозначно, за такий короткий період оцінити всі ризики неможливо", – зазначає Володимир Паничев.

На Тернопільщині прослідковується динаміка зниження захворюваності.

"Ми прогнозуємо, що період новорічних свят, в тому числі 25 грудня, 7 січня і 14 січня, ми пройдемо без серйозних ускладнень, особливо, якщо ми будемо зважати на рекомендації останньої Постанови Кабінету Міністрів, щодо запобіжних заходів в "жовтій" зоні", – каже епідеміолог обласного центру контролю хвороб Володимир Паничев.

Читайте також

  • Рекордна кількість мутацій. Які ризики приховує "Омікрон"
На початок