Не раніше 2026 року. Британські вчені спрогнозували термін закінчення COVID-пандемії

Не раніше 2026 року. Британські вчені спрогнозували термін закінчення COVID-пандемії

Не раніше 2026 року. Британські вчені спрогнозували термін закінчення COVID-пандемії
Unsplash, ілюстративне фото

Вчені Науково-консультативної групи з надзвичайних ситуацій Великої Британії дійшли висновку, що коронавірус становитиме небезпеку для світу ще щонайменше протягом п'яти років — до 2026 року.

Про це йдеться у заяві, опублікованій на сайті організації у листопаді до появи нового штаму коронавірусу "Омікрон".

"SARS-CoV-2, як і раніше, становитиме загрозу для системи охорони здоров'я і вимагатиме активного контролю за допомогою вакцинації та моніторингу даних протягом як мінімум п'яти наступних років", — йдеться в документі.

При цьому вчені зазначають, що якщо заходи з вакцинації, епідеміологічного контролю та стримування поширення інфекції будуть недостатньо ефективними, то ці терміни можуть збільшитися. Також науковці припускають, що протягом 5–10 років, ймовірно, потрібно буде підтримувати колективний імунітет за допомогою COVID-вакцин, а також проводити інші заходи, такі як тестування, вентиляція, ізоляція хворих тощо. На думку вчених, Британії вдалося дещо стабілізувати ситуацію із захворюваністю на коронавірус у порівняння з іншими європейськими країнами завдяки вакцинації населення країни.

Що відомо

  • Британські та австралійські вчені стверджують, що маски виявилися найбільш ефективним засобом боротьби з пандемією. Носіння маски зменшує ризик захворювань на 53%.
  • Голова Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреєсус вважає, що для подолання пандемії COVID-19 необхідно, щоб постачання вакцин по механізму COVAX було пріоритетним у світі.
  • Пандемія COVID-19 розпочалася в грудні 2019 року в Ухані. Світова спільнота активно звинувачувала КНР у приховуванні справжніх масштабів епідемії та обставин її початку.
  • У жовтні у ВООЗ заявили, що невдовзі людство здолає майже 60% шляху у боротьбі з пандемією COVID-19.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок