Маґнус Карлсен здобув перемогу в найдовшій партії в історії чемпіонатів світу з шахів: відео

Маґнус Карлсен здобув перемогу в найдовшій партії в історії чемпіонатів світу з шахів: відео

Маґнус Карлсен здобув перемогу в найдовшій партії в історії чемпіонатів світу з шахів: відео
FIDE

Чинний чемпіон світу з Норвегії протистояв російському опоненту майже вісім годин.

У Дубаї, ОАЕ, відбулася шоста гра чемпіонату світу з шахів між норвежцем Маґнусом Карлсеном та представником Федерації шахів Росії (ФШХ) Яном Нєпомнящім. Чемпіон визначиться в наступних іграх, проте це протистояння вже ввійшло в історію.

Шостий матч між чинним чемпіоном Карлсеном і претендентом Нєпомнящім став найдовшим в історії чемпіонатів світу з шахів. Щоб здобути перемогу в надскладній партії, норвежцю знадобилося 7 годин 45 хвилин і 136 ходів.

Вирішальним у перемозі норвежця був його обмін ферзі на дві тури росіянина, що й призвело до розв'язки на користь чинного чемпіона. Тепер Маґнус веде з рахунком 3.5 – 2.5.

Читайте також: Чоловіча збірна України вперше в історії виграла командний чемпіонат Європи з шахів

Реакція на найдовший поєдинок в історії

Історик і письменник Олімпіу Ґ. Уркан після матчу жартівливо нагадав, що ця "епічна гра тривала довше, ніж сім серійРазом це 6 годин 35 хвилин. "Ферзевого гамбіту".

А колишній чемпіон світу Гаррі Каспаров назвав гру "дивовижною".

"7 годин 45 хвилин на піку концентрації на найвищому змагальному рівні. Пам'ятайте про це, коли чутимете, що шахи – це не спорт чи що фізичний стан тут не такий важливий. Чи коли коли вони казатимуть, що класичні шахи мертві!"

Усе, що написав сам Карлсен у твіттері після перемоги, було коротке: "ТАК".

Після матчу норвежець поділився, що відчуває "піднесення", та пояснив перемогу тим, що "певно, був терплячишим". Хоча гросмейстер зізнався, що кілька його ходів на початку були "навмання".

За складністю Карлсен порівняв цю гру з матчем за захист титулу чемпіона світу проти колишнього українського, а зараз російського, шахіста Сергія Карякіна в 2016 році, який врешті виграв.

Відпочинку учасники не матимуть: наступна гра відбудеться вже в суботу, 4 грудня.

  • Відео всієї шостої гри чемпіонату світу Маґнус Карлсен – Ян Нєпомнящій:

Що відомо

  • Найдовшою грою в історії шахових турнірів є матч між Іваном Ніколічем і Ґораном Арсовічем у Белграді 1989 року. Партія тривала 269 ходів, для яких знадобилося 20 годин 15 хвилин.
  • Чемпіон світу-2021 визначиться за підсумком 14 матчів (і тайбрейку, якщо буде необхідно). Протистояння розпочалося 24 листопада й триватиме до 16 грудня.
  • Маґнус Карлсен зберігає чемпіонську корону з 2013 року: з тих пір, як здолав індійця Вішванатана Ананда.
  • Наразі Карлсену належать і титули чемпіона світу в рапіді та бліці.
  • Уперше Маґнус очолив світовий рейтинг у 2010 році й за тривалістю перебування на цій позиції (135 місяців) поступається лише Каспарову (255).
  • Норвежцю належить рекорд за кількістю рейтингових очок – 2882.
  • Також Карлсен, якому зараз 31 рік, лишається наймолодшим гравцем, який дебютував на першій позиції в рейтингу (тоді йому було 19 років).

Вибір редакції

На початок