НБУ застосував санкції проти двох фінустанов за "неетичну поведінку" щодо боржників

НБУ застосував санкції проти двох фінустанов за "неетичну поведінку" щодо боржників

НБУ застосував санкції проти двох фінустанов за "неетичну поведінку" щодо боржників
НБУ. Фото: УНІАН

Національний банк використав "заходи впливу" на ТОВ "Кредитпровінвест" та "Преміум актив" за порушення вимог до взаємодії з боржниками.

"Йдеться про порушення вимог щодо взаємодії зі споживачами та іншими особами під час урегулювання простроченої заборгованості (вимоги щодо етичної поведінки), встановлених статтею 25 Закону України "Про споживче кредитування", — повідомили у пресслужбі регулятора.

Як відзначається, на "Кредитпровінвест" НБУ тричі накладав штрафи за порушення вимог щодо етичної поведінки, однак установа знову вчинила аналогічне порушення. Через це регулятор призупинив дію всіх її ліценцій.

"Систематичність порушень та обсяг звернень громадян щодо неетичної поведінки під час врегулювання простроченої заборгованості цією фінансовою установою вплинула на застосування саме такого заходу впливу", — наголосили в НБУ.

Через аналогічне порушення на "Преміум актив" було накладено максимальний штраф у 102 тисячі гривень.

Що відомо

  • У Національному банку України заявили, що продовжують фіксувати факти неправомірних дій зі сторони колекторів. При тому, що в Україні працюють чіткі правила роботи колекторів, які регулюють їх діяльність та встановлюють дозволені методи стягнення проблемної заборгованості зі споживачів.
  • 19 березня Верховна рада ухвалила закон щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості. Зокрема, цим законом регулюється діяльність колекторів та обмежується зловживання при стягненні заборгованості з боржників.
  • 7 квітня президент України підписав Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості". На яких підставах працюють колектори зараз та що зміниться із набуттям законом чинності – пояснив адвокат Іван Петрикей.
  • Адвокат Сергій Делидивка розповів Суспільному, що має знати кожен українець, аби убезпечити себе від "вибивання" чужих боргів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок