НАЗК перевірило декларацію Баканова з урахуванням даних Pandora Papers. Які порушення

НАЗК перевірило декларацію Баканова з урахуванням даних Pandora Papers. Які порушення

НАЗК перевірило декларацію Баканова з урахуванням даних Pandora Papers. Які порушення
УНІАН

Національне агентство з питань запобігання корупції завершило перевірку декларації глави Служби безпеки України Івана Баканова. Врахували там і інформацію журналістів-розслідувачів Pandora Papers.

Про це йдеться в результатах перевірки, розміщених на сайті НАЗК.

Перевірка виявила деякі порушення в декларації Баканова. Зокрема він не вказав дані про свого сина і майже 80 тисяч гривень вартість автомобіля Volkswagen Touareg, зареєстрованого на його дружину. Баканов пояснив це тим, що вказував фактичну кількість сплачених за авто коштів, але підтвердити її документами не зміг.

Також глава СБУ вказав інформацію про три банківські рахунки на суму 103, 304 і 28 гривень, які не підлягають декларуванню за законом, бо ці суми менші за 50 прожиткових мінімумів (станом на 1 грудня це трохи більш як 124 тисячі гривень). Водночас Баканов не вказав у декларації свій рахунок у банку і три рахунки дружини, що підлягали декларуванню.

Що стосується інформації з розслідування Pandora Papers – а саме володіння Бакановим офшорною компанією Davegra Limited, яка номінально володіла всім офшорним бізнесом Володимира Зеленського, – перевірка НАЗК встановила, що акції компанії, якими володів глава СБУ, станом на травень 2019 року були відчужені.

Водночас у НАЗК у зв’язку з інформацією журналістів розпочали моніторинг наявності конфлікту інтересів. Йдеться про те, що Баканов обійняв посади директора Davegra Limited та ще однієї офшорної компанії – Nueva Tierra Verde Sociedad Limitada. Це може бути порушенням статті 25 закону "Про запобігання корупції" (Обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності).

У НАЗК підсумовують, що ознак незаконного збагачення чи необґрунтованості активів Баканова перевірка не встановила.

Що відомо

  • 3 жовтня Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (до якого входять у тому числі журналісти з України) оприлюднили нове розслідування Pandora Papers. У документах вказано, що 35 чинних і колишніх світових лідерів, зокрема й президент України Володимир Зеленський, а також понад 300 політиків мають зв'язки з офшорними рахунками.
  • Журналістам-розслідувачам вдалося знайти підтвердження схеми, за якою офшорні фірми Зеленського та його команди з 2012 року нібито отримали 40 мільйонів доларів від компаній, пов’язаних із Коломойським. Йдеться про період, коли студія "Квартал 95" почала співпрацювати з телеканалом "1+1". З документів Pandora Papers випливає, що ці кошти формально були сплачені як внесок до статутного капіталу.
  • Також журналісти встановили, що номінальним власником мережі офшорних компаній, пов'язаних із бізнесом Зеленського, була компанія Davegra Limited, яку на той час очолював чинний глава Служби безпеки України Іван Баканов. На думку розслідувачів, так кварталівців хотіли приховати реального власника бізнесу — Зеленського і його партнерів.
  • Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив Суспільному, що розслідування щодо офшорного бізнесу Зеленського містить припущення та конспірологічні прив'язки, а вся інформація стосується періоду до початку президентства Зеленського.
Читайте також: Pandora Papers: як реагують світові політики на звинувачення у корупції

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок