Субсидія, пенсія, трудовий стаж: отримати відповіді тепер можна у додатку Дія

Субсидія, пенсія, трудовий стаж: отримати відповіді тепер можна у додатку Дія

Субсидія, пенсія, трудовий стаж: отримати відповіді тепер можна у додатку Дія
УНІАН

Призначити субсидію, перерахувати пенсію, отримати довідку про трудовий або страховий стаж. Ці соціальні послуги можна буде отримати у додатку Дія. Коли стане доступним новий сервіс 3 грудня розповів керівник із розвитку електронних послуг Міністерства цифрової трансформації України Мстислав Банік, який перевірив як працюють команди підтримки Дії у Херсоні.

"У нас вже можна подаватися на субсидії на портал Дія без 14 паперових запитів до різних держаних установ. А просто заповнити анкету і протягом 30 хвилин можна отримати відповідь по субсидії. Так само є довідка про трудовий страховий стаж. Є призначення та перерахунок пенсій. Ці всі сервіси ми запустили", - говорить Мстислав Банік.

Субсидія, пенсія, трудовий стаж: отримати відповіді тепер можна у додатку "Дія"
Суспільне.Херсон

Пункт офлайн - підтримки Дії працює у центрі масової вакцинації тиждень. Щодня сюди звертаються за допомогою 10-20 людей. Загалом в Україні працює близько 900 точок підтримки Дії.

"У нас 37 центрів надання адміністративних послуг не тільки приймають документи, а й консультують людей, як встановити Дію, як отримати COVID-сертифікат. З минулого тижня ми запустили 24 міські бібліотеки, які на базі закладів допомагають і пройшли навчання. Працює також центр офлайн - підтримки на залізничному вокзалі", - каже заступник голови Херсонської обласної держаної адміністрації Павло Кулик.

У центрах підтримки залучені волонтери: студенти, інтерни та працівники державних установ. Волонтер підказує людині, як встановити додаток та генерувати потрібні документи: COVID-сертифікат можна підтягнути, навіть не маючи закордонного паспорта або ID-картки.

"Держава на цей напрямок не витрачає коштів: ні на рівні Мінцифри, ні на рівні місцевих бюджетів, оскільки навіть ці друковані матеріали - це все допомога донорів. Нас підтримує в рамках проєкту цифровізації державних послуг програма розвитку ООН в Україні, що фінансується Швецією, також є проєкт стосовно Східної Європи, що фінансується урядом Швейцарії", - каже Мстислав Банік.

Субсидія, пенсія, трудовий стаж: отримати відповіді тепер можна у додатку "Дія"
Фото: Оксана Хлєбус/Суспільне.Херсон

Що відомо:

  • Міжнародний аеропорт "Херсон" приймає мобільний додаток "Дія" на паспортному контролі під час внутрішніх авіаперевезень.
  • Офлайн-пункт підтримки "Дії" відкрився у Херсонській обласній бібліотеці ім. Олеся Гончара. Тут допоможуть встановити COVID-сертифікат у застосунку чи на порталі "Дія".
  • 19 листопада на Херсонщині відкрили 12 додаткових центрів офлайн підтримки "Дії" на базі міських бібліотек.
  • У зв’язку з навантаженням на систему та затримкою внесення даних про щеплення через застосунок або портал "Дія" у Херсонській міській клінічній лікарні імені Афанасія і Ольги Тропіних відкрили "гарячу лінію" для прискорення внесення даних та отримання згенерованих COVID-сертифікатів.
  • У херсонському центрі масової вакцинації на території ТРЦ “Фабрика” запрацював офлайн пункт підтримки «Дії». Відтепер тут можна отримати COVID-сертифікат.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Вибір редакції

На початок