На Херсонщині у міських бібліотеках відкрили офлайн центри підтримки "Дії"

На Херсонщині у міських бібліотеках відкрили офлайн центри підтримки "Дії"

На Херсонщині у міських бібліотеках відкрили офлайн центри підтримки "Дії"
УНІАН

З 19 листопада на Херсонщині відкрили 12 додаткових центрів офлайн підтримки "Дії" на базі міських бібліотек. Як отримати COVID-сертифікат у застосунку чи на порталі "Дія" у програмі Українського радіо. Херсон розказали заступник голови облдержадміністрації з питань цифрового розвитку Павло Кулик та завідувачка відділу електронної бібліотеки обласної бібліотеки імені О.Гончара Оксана Золотухіна.

"Covid-сертифікат можна згенерувати або отримати 2 способами: на сайті за допомогою компьютера, ноутбука, планшета або на прикладі застосунку Дія, який встановлюється на смартфон. Його треба скачати з плеймаркета та завантажити. Зайшовши в застосунок Дія, верифікувавшись там за допомогою будь-якого банка, ви даєте лише згоду на обробку ваших медичних персональних даних в застосунку Дія. І він автоматично підтягує з бази. Головне уточнення, що медик повинен внести ваш Covid-сертифікат в медичну базу. Тому що застосунок Дія повинен звідкись взяти ці дані. Якщо вони є в медичній базі, то застосунок Дія підтягне їх і ви отримаєте ковід-сертифікати", - говорить Павло Кулик.

З яких причин сертифікат не може генеруватись у застосунку? І хто у цьому винний?

"У кожного може бути індивідуальна причина. Зараз із оновленням застосунку Дія, якщо спроба із генерацією сертифікату невдала, то прописується чітко причина. Потрібно розрізняти хто має виправляти ці помилки. Якщо помилки в особистих даних, то це вина вашого сімейного лікаря, який заводив на вас картку в медичному реєстрі і щось неправильно заніс. Тоді звертатися потрібно до нього. Буває коли працівник банку допускає помилки в особистих даних клієнта. Найпоширенішою причиною є те, що через завантаженість медичні працівники просто не встигають заносити із своїх рукописних списків інформацію до реєстрів", - каже Оксана Золотухіна.

"Ще порадив би перевірити оновлення свого застосунку Дія. Якщо після автоматичного оновлення застосунку Дія ви впевнені, що у вас остання версія і сертифікат всеодно не підтягнувся, тоді можна буде звернутися в технічну підтримку. В застосунку є розділ "Допомога", онлайн-контактцентр працює 24/7. Якщо ні- звернутися в офлайн центри Дія", - говорить фахівець з питань цифрового розвитку.

Як отримати дитячий Covid-сертифікат?

"Тут є 2 варіанти. Якщо дитині 12 років, то згенерувати сертифікат повинен один із його батьків. Якщо дитині 14 років, вона має свій ID-паспорт громадянина України, то дитина вже самостійно зможе скачати на свій смартфон застосунок Дія. Пройшовши веріфікацію через застосунок Дія і через свій паспорт громадянина України. Він увійде в систему, отимає електронний паспорт і у нього підтягнеться Covid-сертифікат", - говорить Павло Кулик.

Що відомо:

  • Перший офлайн центр підтримки "Дії" на Херсонщині відкрився 9 листопада в обласній науковій бібліотеці ім. О.Гончара.
  • Ще в 37 ЦНАПах області та на залізничному вокзалі відкрили центри підтримки Дії. В них допомагають встановити COVID-сертифікат у застосунку чи на порталі "Дія".

Наталія Шклярук

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок