У Білорусі МВС визнало екстремістськими соцмережі і Telegram-канал Білоруської служби Радіо Свобода. Про це повідомляє Deutsche Welle.
Відповідне рішення у п'ятницю, 3 грудня, ухвалив районний суд у Мінську.
Йдеться про визнання інформаційної продукції Telegram-каналу Білоруської служби Радіо Свобода, її аналогів у соцмережах і відеохостингу YouTube екстремістськими матеріалами.
Рішення ухвалили на основі матеріалів, наданих головним управлінням по боротьбі зі злочинністю і корупцією при міністерстві внутрішніх справ Республіки Білорусь.
Про це управління повідомило у своєму Telegram-каналі. Там також зазначили, що зберігання екстремістських матеріалів, підписка на визнані екстремістськими Telegram-канали і чати переслідуються за законом.
Як повідомляє Радіо Свобода, двоє журналістів Білоруської служби Радіо Свобода – Ігор Лосик та Андрій Кузнечик — зараз перебувають за ґратами. Щодо журналістів Олега Груздзіловича, Алеся Дащинського та Інни Студзінської триває слідство. Крім того, силовики опечатали редакційне приміщення у Мінську.
Минулого року МЗС Білорусі позбавило акредитації всіх журналістів Радіо Свобода, а також десятки інших представників іноземних ЗМІ, зазначає Радіо Свобода.
Загалом, у Білорусі статус екстремістських отримали понад 300 каналів і спільнот. Серед них — більшість найпопулярніших білоруських телеграм-каналів.
Що відомо
- У Білорусі силовики затримали 11 людей за “цинічні коментарі про загиблих російських десантників”.
- Європейський союз, США, Велика Британія і Канада запровадили нові економічні санкції проти режиму Олександра Лукашенка. Про це повідомили зовнішньополітичні відомства країн.
- Олександр Лукашенко заявив, що Крим де-факто та де-юре став російським після "референдуму" 2014 року.
- Білоруські силовики заблокували сайт TUT.by та арештували 13 співробітників.
Читайте також
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!