На Тернопільщині будують реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю

На Тернопільщині будують реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю

На Тернопільщині будують реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю
Суспільне Тернопіль

Реабілітаційний центр будують у Кременці. Там надаватимуть послуги для дітей та молоді з інвалідністю. Таких у районі майже 700. Про це Суспільному розповіла голова громадської організації "Товариство батьків дітей з інвалідністю "Зоря надії" Алла Андрущук. За її словами, запрацює центр у жовтні наступного року.

Сім’я Момотюків виховує двох хлопців з інвалідністю. Один з них – Андрій, він має інвалідність з народження.

"Він почав задихатися у моїй крові. Його дістали, він вже не дихав. Утворилося ішемічне ураження головного мозку. Дитина майже 10 хвилин не дихала. От і почалися звідси усі проблеми", – каже мама дитини з інвалідністю Юлія Момотюк.

Жінка розповідає, що раніше возила сина в реабілітаційний центр до Тернополя:

"Це важко для нього, бо інші звуки, інший будинок, вони на це все дуже гостро реагують. Дорогу дуже важко такі діти переносять. Важливо, що центр буде близько біля дому. Це буде набагато легше нам батькам, бо ми зможемо його привезти, залишити. Можна додатково знайти собі роботу".

Ще один син Момотюків – Іван. Він незрячий. Хлопець каже, що захоплюється динозаврами, збирає колекцію. Батько Івана Роман розповів, водитиме сина в новий реабілітаційний центр для того, щоб він соціалізувався.

На вулиці Козубського в Кременці другий місяць триває будівництво реабілітаційного центру. Зараз працюють 7 будівельників. Уже завершили цокольний поверх і починають будувати перший. Загальна площа майбутнього центру – 1600 квадратних метрів. Про це розповіла голова громадської організації "Зоря надії" Алла Андрущук.

На Тернопільщині будують реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю
На Тернопільщині будують реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю. Суспільне Тернопіль

"Вже будується перший поверх. Тут ми будемо мати можливість займатися з дітками. Буде садочок і школа. Буде другий поверх, там буде займатися молодь. Після 18 років діти, які трішки вже старші. Вони будуть займатися у майстернях, будуть виготовляти щось, будуть спілкуватися і соціалізуватися. На даху теж будуть кімнати, де будуть проживати люди, як і будуть працювати і ті, хто буде приїжджати на реабілітацію", – каже Андрущук.

У цьому центрі працюватимуть 30 людей – це реабілітологи, фізіотерапевти, психологи, логопеди та дефектологи.

"Цей центр розрахований на опорно-руховий апарат. Це різні ДЦП і травми, це будуть дітки з аутизмом", – розповіла Алла.

У громадській організації "Зоря надії" є 15 дітей з інвалідністю. Після відкриття реабілітаційного центру вони зможуть отримувати послуги вже там.

15-річний Дмитро Лялюцький має інвалідність. Його матір Сніжана Шевченко розповідає, окрім Дмитра має ще 3 дітей. Із Дмитром їздила в різні реабілітаційні центри України.

"Важко, бо ми були в Чернігові, мало того, що там коштуєш немалі гроші, щоб туди поїхати, то є дуже далеко. Для дитини то важко їздити. У нас є і фізичні вправи, психолог, логопед. Всі повністю заняття ми маємо мати, особливо психолог", – каже Шевченко.

На Тернопільщині будують реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю
Проєкт реабілітаційного центру. Суспільне Тернопіль

Послуги для дітей з інвалідністю у реабілітаційному центрі надаватимуть безкоштовно. Вартість проєкту складає понад мільйон євро. На будівництво виділили 650 тисяч євро і ще 100 тисяч на обладнання. Це гроші програми Транскордонного Співробітництва Польща-Білорусь-Україна.

Читати також

На початок