Бустерні дози COVID-вакцин є ефективними навіть при змішуванні — дослідження

Бустерні дози COVID-вакцин є ефективними навіть при змішуванні — дослідження

Бустерні дози COVID-вакцин є ефективними навіть при змішуванні — дослідження
. Колаж, Суспільне

Вакцини проти коронавірусу Moderna та Pfizer будуть найбільш ефективними в якості третьої бустерної дози незалежно від того, якими вакцинами людина щепилася до цього.

Результати відповідного дослідження британських вчених були опубліковані виданням The Lancet.

В експерименті брали участь 2878 добровольців — всі вони отримали дві дози вакцини проти COVID-19 від виробника AstraZeneca або Pfizer. Потім дослідники протестували сім різних вакцин в якості бустерів: окрім виробників AstraZeneca і Pfizer, були використані вакцини Johnson &Johnson, Moderna і Novavax, а також два виробники, які ще не дозволені в жодній країні: мРНК-вакцина від CureVaci та вакцина від Valneva.

Згідно з результатами, більшість бустерів, що використовуються в дослідженні, підняли антитіла до рівня, який буде еквівалентний принаймні 90% захисту від інфекції, а вакцини Pfizer і Moderna виробляли набагато вищий рівень антитіл, ніж інші вакцини. Найгірший результат показала несхвалена вакцина від Valneva — підвищення рівня антитіл лише на 30%.

Читайте також: Бустерна доза — дорослим та вакцинація дітей від 12 років: нові рекомендації МОЗ

Дослідження також показало, що міксування вакцин від різних виробників не впливає на результат. Наприклад, бустер Moderna збільшив рівень антитіл в організмі щонайменше на 1000%.

"Якщо у вашій країні або регіоні світу є тільки одна з вакцин, що ми тестували, її все одно буде добре використовувати в якості бустера і це безпечно", — коментує Саул Фауст, експерт з інфекційних захворювань в Університеті Саутгемптона і співавтор дослідження.

Що відомо

  • У США дозволили бустерну дозу вакцини проти коронавірусу для всіх дорослих
  • В Україні можуть почати вводити бустерну дозу вакцини проти коронавірусу після того, як перші дві дози отримають 50% громадян.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок