У США дозволили бустерну дозу вакцини проти коронавірусу для всіх дорослих

У США дозволили бустерну дозу вакцини проти коронавірусу для всіх дорослих

У США дозволили бустерну дозу вакцини проти коронавірусу для всіх дорослих
. Фото: Associated Press

Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) дозволило використовувати додаткову — бустерну — дозу вакцини проти коронавірусу для всіх громадян від 18 років і старше. Про це повідомляє Associated Press.

За інформацією АР, Pfizer і Moderna оголосили про таке рішення FDA після того, як принаймні 10 штатів вже почали пропонувати бустери всім дорослим.

Управління дозволило кожному від 18 років і старше обирати бустерне щеплення препаратом будь-якої компанії через шість місяців після останньої дози – незалежно від того, яку вакцину вони зробили першою, зазначає АР.

“Упорядкування критеріїв надання бустерних доз для всіх осіб віком від 18 років допоможе усунути плутанину щодо того, хто може отримати бустерну дозу, і забезпечить доступність бустерних доз для всіх, кому вони можуть знадобитися”, – сказав керівник відділу вакцинації FDA Пітер Маркс.

Запровадити бустерну дозу для кожного американця раніше пропонувала адміністрація Байдена, пише АР. Однак у вересні більшість радників FDA проголосували проти цієї ідеї. Натомість вони схвалили додаткову дозу Pfizer лише для найбільш вразливих верств населення.

Як сказав журналістам генеральний директор BioNTech Угур Шахін під час візиту до Вашингтона минулого тижня, немає абсолютно жодних шансів контролювати пандемію без запровадження бустерного щеплення для всіх, цитує його АР.

За інформацією Шахіна, компанія провела дослідження на 10 тисячах добровольців, яке підтвердило, що бустерна доза зменшує ризик тяжкого перебігу хвороби на 95%.

Нині понад 195 мільйонів американців отримали дві дози вакцини проти коронавірусу і понад 30 мільйонів — отримали бустерну дозу, пише АР.

У п’ятницю, 19 листопада, Центр із контролю та профілактики захворювань (CDC) також має ухвалити рішення щодо можливості робити бустерне щеплення підліткам без хронічних хвороб препаратами Pfizer і Moderna і Johnson & Johnson, зазначає АР.

Що відомо

  • Кількість випадків COVID-19, зареєстрованих у країнах світу, сягнула понад 255,19 мільйона випадків, через ускладнення хвороби померли більш як 5 мільйонів людей. Про це свідчать дані, оприлюднені американським університетом Джона Гопкінса. За даними дослідників, від початку пандемії COVID-19 спричинив смерть більш як 5 мільйонів 124 тисяч людей. Одужати від захворювання вдалося 231,1 мільйона осіб.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок