Вбивство 6-річної Мирослави на Харківщині: адвокат родини готує апеляцію

Вбивство 6-річної Мирослави на Харківщині: адвокат родини готує апеляцію

Вбивство 6-річної Мирослави на Харківщині: адвокат родини готує апеляцію
Поліція Харківщини | Суспільне Харків

Представник родини Мирослави Третяк Артем Донець збирається подавати апеляційну скаргу на рішення Вовчанського районного суду у частині про відмову у моральній компенсації від держави.

Родина вимагала від держави 100 млн грн, розказав Суспільному представник потерпілих.

"У нас була вимога щодо стягнення моральної шкоди з представників держави, там було 11 державних органів, які нічого не робити, коли їм надходила інформація про девіантну поведінку хлопця. Саме цим ми обґрунтовували цивільний позов. Ми надали суду низку письмових доказів, допитали низку свідків під час засідання. На нашу думку, цілком достатньо було інформації про те, що органи не діяли, проте суд відмовив у цій частині повністю. Ми будемо подавати апеляційну скаргу саме у цій частині. Одна з підстав — суд не констатував взагалі того, що родині вбитої дівчинки було заподіяно хоча б якусь моральну шкоду, не стягнув ні 100 млн гривень, ні навіть одну гривню", — сказав Артем Донець.

За його словами, у рішенні суду йдеться про те, що у частині про відшкодування моральної шкоди були невідповідні відповідачі.

"Враховуючи, що позивні вимоги про відшкодування моральної шкоди були пред'явлені не до батьків хлопця, а до навчального закладу, органів державної влади та місцевого самоврядування, які не є належними відповідачами, суд приходить до висновку про їх безпідставність та необґрунтованість, а тому у їх задоволенні необхідно відмовити", — зацитував текст рішення Артем Донець.

Читайте також: Вбивство 6-річної Мирослави на Харківщині: чи можна було запобігти

"З матері хлопця на користь батьків дівчинки стягнули відшкодування матеріальної шкоди, тобто витрати на поховання", — зазначив Донець.

За його словами, вирок суду родина вбитої "сприйняла жахливо".

Що відомо

  • 28 липня шестирічну Мирославу Третяк знайшли мертвою у покинутій будівлі у Старому Салтові.
  • Вбивцею дівчинки поліція назвала 13-річного хлопця, з яким того дня гуляла дівчинка. Старосалтівський селищний голова Едуард Коновалов сказав, що хлопчик зізнався у вбивстві, а його мати у це не повірила: "Вона не вірить, що син це зробив, але він сам сказав це, що це він зробив".
  • 29 липня підлітка помістили до спецприймальника на 30 діб. Інформацію про іншого фігуранта справи поліція не підтвердила.
  • 30 липня правоохоронці повідомили, що дівчинка померла від травми голови, нанесеної тупим предметом.
  • Наприкінці серпня стали відомі результати психіатричної експертизи підлітка. Вони показали, що хлопець осудний, усвідомлює свої дії та їх наслідки. На час слідства він перебував у спецприймальнику для дітей.
  • Родина 6-річної Мирослави Третяк, вбитої у Старому Салтові на Харківщині, вимагає від державних органів 100 мільйонів гривень моральної компенсації, від родини підозрюваного — відшкодування частини витрат на поховання. Батьки вважають, що в тому числі бездіяльність посадовців призвела до злочину.
  • На засіданні 28 жовтня у суді допитували директора школи, у якій навчався 13-річний підозрюваний у злочині. Адвокат родини вбитої дівчини Артем Донець не розкрив подробиць свідчень, посилаючись на закритий режим слухання справи, але зазначив: наданої інформації достатньо, щоб довести бездіяльність державних органів.
  • Підлітка визнали винним у вбивстві. Рішення 2 грудня ухвалив Вовчанський райсуд. Хлопця направлять до спеціальної навчально-виховної установи для дітей і підлітків на три роки — це максимально можливий примусовий захід виховного характеру.
На початок