Один українець - у топ-30 чоловічого спринту на етапі Кубка світу в Естерсунді: результати гонки

Один українець - у топ-30 чоловічого спринту на етапі Кубка світу в Естерсунді: результати гонки

Один українець - у топ-30 чоловічого спринту на етапі Кубка світу в Естерсунді: результати гонки
AP

Як виступили біатлоністи у спринті другого етапу.

Перший змагальний день другого етапу Кубка світу з біатлону в Естерсунді закривали чоловіки. На трасу вийшли 114 біатлоністів, і збірна України у повному складі з п'яти спортсменів.

Перед чоловічою гонкою спринт в Естерсунді бігли жінки. Найкращий результат серед українок показала Юлія Джима, що з однією хибою посіла 19-е місце. А після гонки головний тренер жіночої команди Урош Велепець назвав результат "поганим".

Читайте також: "Командно це поганий результат, немає чого додати". Що сказав Урош Велепець після жіночого спринту

Розпочинати гонку у складі збірної України мав Дмитро Підручний. І це вдалося йому з чистою стрільбою на першому вогневому рубежі, після якого він вийшов із 25-секундним відставанням від лідера - Емільєна Жаклена.

Другий вогневий рубіж Підручний закінчив із одним колом штрафу. Однак усе ще зберігав шанси зберегти місце у топ-30, маючи перевагу над іншими біатлоністами у п'ять секунд. Її ж Підручний і зберіг, потрапивши у залікову зону спринтерської гонки - 23-е місце. Крім того, лідер збірної України потрапив у топ-10 за швидкострільністю - 52.1 секунди на десять мішеней.

Ані Артему Примі, ані Антону Дудченку не вдалося чисто пройти вогневі рубежі. Прима, який уперше виходив на офіційний старт сезону 2021/22, припустився однієї хиби на "стійці". А ось Дудченко схибив двічі, не закривши по одній мішені на обох вогневих рубежах.

Потрапити у гонку переслідування вдалося лише Дудченку - він знову випередив Підручного за швидкісними показниками (цього разу на 0.7 секунди). Прима не втримався у топ-60.

Богдану Цимбалу та Тарасу Лесюку не вдалося фінішувати у топ-60. Цимбал уже після першої стрільби, на якій отримав два кола штрафу, втратив цю можливість, додавши ще коло на "стійці".

Тарас Лесюк же мав шанс потрапити у топ-60. Перший вогневий рубіж Лесюк пройшов з нулем, вийшовши з нього на 46-й позиції. Проте на другій стрільбі біатлоніст припустився хиби, і укупі зі зниженням швидкості на колі не потрапив у гонку переслідування. На фініші Лесюк розділив місце із Богданом Цимбалом, хоча зробив на дві хиби менше.

Удруге поспіль чемпіоном спринту став швед Себастьян Самуельссон. На фініші він випередив двох французів - Емільєна Жаклена та Кантена Фійона-Майє.

Кубок cвіту. Другий етап (Естерсунд): чоловічий спринт. Результат

 1. Себастьян Самуельссон (Швеція, 1+0) 22:58.7
 2. Емільєн Жаклен (Франція, 0+1) +18.0
 3. Кантен Фійон-Майє (Франція, 0+1) +21.5
 4. Едуард Латипов (Росія, 0+0) +26.1
 5. Ветле Шостад Крістіансен (Норвегія, 0+1) +31.1
 6. Штурла Легрейд (Норвегія, 0+0) +40.5

...

 • 23. Дмитро Підручний (Україна, 0+1) +1:19.2
 • 44. Антон Дудченко (Україна, 1+1) +1:53.1
 • 76. Артем Прима (Україна, 0+1)+2:37.1
 • 93. Богдан Цимбал (Україна, 2+1) +3:07.2
 • 93. Тарас Лесюк (Україна, 0+1) +3:07.2

Вибір редакції

На початок