"У бюджеті-2022 на культуру виділили майже на 2 мільярди більше, ніж торік" — Ткаченко

"У бюджеті-2022 на культуру виділили майже на 2 мільярди більше, ніж торік" — Ткаченко

"У бюджеті-2022 на культуру виділили майже на 2 мільярди більше, ніж торік" — Ткаченко
od.org.ua

В ухваленому сьогодні державному бюджеті на 2022 рік на культуру, креативні індустрії та інформаційну політику передбачено 14,5 млрд грн, що майже на 2 млрд грн більше, ніж торік. Про це міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив у Телеграмі.

"Друге читання бюджету на сферу культури та інформполітики пройдено. Бюджет 2022 року на культуру, креативні індустрії та інформаційну політику – 14,5 млрд грн. У тому числі субвенції – 1,8 млрд грн (Велика Реставрація та Центри культурних послуг). Тепер МКІП без видатків на кіно, але 4,6 млрд грн дофінансування сфер – наша з вами спільна перемога. Непроста (навіть сказав би дуже), але перемога", — написав Ткаченко.

Ткаченко також звернув увагу на окремі пункти держбюджету:

"Велика Реставрація входить в 2022 з реально належним бюджетом. На реставрацію закладів загальнодержавного значення, будівництво Меморіалу жертв Голодомору, Меморіалу Героїв Небесної Сотні та на реставрацію пам’яток культурної спадщини місцевого значення – 3,6 млрд грн", — зазначив він.

 • Заплановане фінансування Державної інспекції культурної спадщини України – 13,8 млн грн та Державної служби охорони культурної спадщини України – 19,3 млн грн.
 • На збереження історико-культурної та архітектурної спадщини в національних і державних заповідниках закладені 597,7 млн грн.
 • Для реалізації планів Українського інституту національної пам'яті передбачили 167,3 млн грн.
 • Фінансово посилюється діяльність Українського інституту книги, підтримка книговидавничої справи та популяризація української літератури у світі – 335,5 млн грн.
 • За словами міністра, на забезпечення діяльності національних музеїв, національних і державних бібліотек та культурно-просвітницьких центрів передбачені 1,1 млрд грн.
 • Врахована субвенція місцевим бюджетам на створення центрів культурних послуг (ЦКП) – 100 млн грн за рахунок субвенцій.
 • На забезпечення функціонування Українського культурного фонду, у тому числі здійснення Фондом заходів з підтримки проєктів передбачені 703 млн грн.
 • Закладені кошти для підготовки кадрів для сфери культури і мистецтва закладами фахової передвищої та вищої освіти – 1,6 млрд грн, у тому числі капітальні видатки розвитку для Київського державного хореографічного училища – 132 млн грн.
 • Також, повідомив міністр, заплановані заходи у сферах культури та мистецтв, охорони культурної спадщини, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей, державної мовної політики, міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних спільнот із врахуванням проведення Днів України в Європі та Міжнародного мистецького форуму – 469 млн грн.
 • На роботу національних художніх колективів, концертних організацій та їхніх дирекцій, національних і державних циркових організацій передбачено 942,7 млн грн.
 • На надання освіти закладами загальної середньої та позашкільної освіти державної форми власності, методичне забезпечення діяльності закладів освіти – 273,6 млн грн.
 • На діяльність Державної служби України з етнополітики та свободи совісті – 17,2 млн грн.
 • Для Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти передбачено 20,1 млн грн.
 • Вперше фінансуватимуть цифровізацію культури – 40 млн грн, наголосив очільник МКІП.

"І окремо про кіно. Відстоюванням бюджету на цю сферу опікувались ми, збільшивши цифру 673,1 млн грн у першому читанні до 1,687 млрд грн у другому. Яку і затвердили", - заявив Ткаченко.

Він додав, що на засіданні уряду, на якому затверджувався проєкт бюджету, в протоколі зафіксоване його зауваження "щодо необхідності перегляду у першому кварталі додаткових коштів на Музей Голодомору та Гостиний двір".

Читайте Рада схвалила бюджет на 2022 рік. Що він передбачає

Про збільшення фінансування на галузь культури написала й народна депутатка Євгенія Кравчук:

"На культуру у 2022 році матимемо збільшення фінансування на понад 4 млрд, ніж у передбачалося у 1-му читанні, а якщо врахувати й держкіно – на понад 5 млрд грн".

Що відомо

 • У ніч на 2 грудня бюджетний комітет Ради погодив зміни до проєкту державного бюджету на 2022 рік.
 • У держбюджеті на 2021 рік на культуру та інформполітику було передбачено 12 млрд 524 млн 251,1 грн.

Вибір редакції

На початок